Novinky zo seriálu Alpe Adria Championship

Richard Karnok

Po uplynulej sezóne šampionátu Alpe Adria, ktorá bola poznamenaná rozchodom s bývalým promotérom, sa v rakúskom Grazi konalo zasadnutie predstaviteľov tohto seriálu, na ktorom boli načrtnuté prvé predstavy a predbežný kalendár pre sezónu 2018.

Najdôležitejšou časťou stretnutia bolo predstavenie nadchádzajúcich plánov novým promotérom, spoločnosťou LUTEC Racing. Promotér priniesol predbežný kalendár podujatí, v ktorom by mohlo byť šesť alebo sedem podujatí, pričom pribudne tentoraz so všetkými triedami rakúsky Red Bull Ring (ten sa šiel aj tento rok, ale len v triedach SBK a SST600) a nemecký Oschersleben. Oficiálny kalendár bude zverejnený na ďalšom mítingu Alpe Adrie v decembri, teda hneď ako promotér dokončí rokovania so všetkými okruhmi.
Na každom z podujatí sa odjazdí už tradične dvoje pretekov, ktoré by mali byť navyše vysielané naživo cez stránku youtube.com. Okrem toho promotér sľubuje aj ďalšie komerčné aktivity.

Predbežný kalendár AA RRC 2018:
06.05. Slovakia Ring
27.05. Poznaň
30.06. Pannonia-ring
19.08. Red Bull Ring???
26.08., alebo 09.09. Grobnik
07.10. Oschersleben (koliduje s pripravovanou Cenou Slovenska na Slovakia Ringu)
Do úvahy pripadá aj jedno podujatie v Moste, pričom s vedením okruhu by mal promotér o tejto možnosti rokovať .

V rámci predbežného kalendára prejavili záujem o možnosť vypísať svoje národné šampionáty aj zástupcovia Českej republiky (na 4 alebo 5 podujatiach) a Slovenska (na 3 podujatiach), no vyjadrili nespokojnosť s výškou štartovného, ktoré bolo predbežne stanovené na sumu, ktorá je podľa ďalších zástupcov národných federácií príliš vysoká a o ktorej sa, verme, bude ešte rokovať.

Medzi ďalšie plány pre sezónu 2018 patrí aj vypísanie pretekov triedy 125GP/Moto3 len v prípade, že sa v predpredaji prihlási minimálne 15 pretekárov, to sa netýka ostatných tried.
Komisia Alpe Adria rozhodla, že pre sezónu 2018 budú zrušené majstrovstvá juniorov, seniorov a žien. V každej triede bude vyhodnotený titul nováčik roka.

Zdroj: Alpe Adria
Foto: Pavel Salaba

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *