Náročný víkend Romana Kučeru na Red Bull Ringu

Richard Karnok

Ťažké chvíle zažil na piatom podujatí medzinárodného šampionátu Alpe Adria na rakúskom Red Bull Ringu slovenský pretekár Motoclubu Baláž, Roman Kučera, ktorý bol jedným z najväčších favoritov na víťazstvo. V sobotných pretekoch sa po páde zranil, no po hrdinskom výkone v druhých pretekoch dokázal vybojovať tretie miesto. Už počas nasledujúceho víkendu sa predstaví domácim fanúšikom na Cene Slovenska na Slovakia Ringu.

Roman Kučera:
„Na preteky šampionátu Alpe Adria na Red Bull Ringu som sa tešil, keďže som na tomto okruhu nikdy nejazdil a na motorke som nesedel od Grobniku. Piatkové tréningy prebiehali tak ako som si predstavoval, prvý tréning na vode som dokončil na 3. mieste, bolo to zároveň moje zoznámenie sa s traťou a potom tie ostatné dva boli na suchu a v oboch som bol na prvom mieste. Vedel som teda, že mám na výhru.
V sobotu ráno prišla kvalifikácia, z ktorej bolo 2. miesto o 1 desatinu za prvým. Vôbec mi to nevadilo, keďže som mal rýchlosť, no potom prišli preteky, do ktorých mi nevyšiel štart a dostali sa predo mňa súperi, jeden z nich spadol a vytlačil ma, čím som dosť stratil na vedúcu trojicu, preto som veľmi tlačil, no a bol z toho ťažký pád v predposlednej zákrute… Ako som spadol, motorka ma zavalila a veľmi som si zranil nohu… Hneď má previezli do nemocnice, lebo mali podozrenie na zlomeninu, no našťastie to zlomené nebolo, tak v nedeľu ráno som dostal povolenie k štartu.
Vo warm upe som bol veľmi opatrný a veľmi ma v pravých zákrutách bolela noha. Do pretekov som šiel len s cieľom dojazdiť. Na začiatku som sa veľmi prepadol, ale postupne som mal väčšiu dôveru k motorke a cítil sa lepšie. Aj napriek bolestiam sa mi podarilo z 8. miesta prebojovať dopredu a dotiahnuť skupinku bojujúcu o 2. miesto. Nevyšlo to, o pár tisícniek som bol štvrtý, ale mal som najrýchlejšie kolo pretekov, takže viem že môžem bojovať o víťazstvo. Nakoniec som sa v poradí posunul na tretie miesto pre diskvalifikáciu súpera predo mnou.
Chcem poďakovať celému tímu Motoclub Baláž a každému za podporu. Uvidíme sa cez víkend na Cene Slovenska na Slovakia Ringu.“

Tlačová správa Romana Kučeru
Foto: Dean Grbać

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *