Nápoje LOTTE – cesta pre podporu mladých pretekárov

Richard Karnok

Vážená motocyklová verejnosť,
asi tak po tridsiatich rokoch som bol zase na Autodrome Most a vcelku som z toho smutný.

Most si pamätám napríklad ako posledné preteky majstrovstiev republiky, kde Marián Srna a Rudo Mitošinka medzi sebou v triede do 250 rozhodovali o titule Majstra republiky. Marián vyhral a bol majster. Rudo skončil druhý a bol vicemajster ČSSR do 250. V tom období malo Slovensko veľa dobrých jazdcov.

Spomeniem ešte jeden rozdiel pri porovnávaní súčasnosti s minulosťou. Nepamätám si, že by v tej dobe na okruhoch jazdili Poliaci. Samozrejme boli Česi, Slováci, Maďari, asi jeden Juhoslovan, pretekári zo Západu, ale neboli Poliaci, okrem Pohára mieru a priateľstva. Obdivujem, aký vzťah si k motošportu, zvlášť k cestám, za jednu generáciu vybudovali práve Poliaci. Je ich plná štartovná listina, paddock a aj stupne víťazov. Prajem im to, našli financie na šport.

Celý svoj život robím v obchode, zásobovaní a to v odbore vodohospodárstva. Obchodujem s vodárenskými spoločnosťami, stavebnými firmami a v súčasnosti z dôvodu dočerpávania eurofondov mám práce nad hlavu.

Pred rokom som finančne vstúpil do LOTTE SK, s.r.o., ktorej som predtým vypomáhal v logistike a ktorá v súčasnosti podporuje LOTTE EUROPE RACING TEAM. Dôvod tohto vstupu bol odkaz istej nadnárodnej spoločnosti z oblasti motorizmu: „my na motošport financie nemáme, financovali sme Majstrovstvá sveta vo futbale“.

Už rok sa márne snažím značku LOTTE presadiť na čerpacích staniciach, napriek tomu, že sa jedná o nealkoholické nápoje vysokej kvality, ktoré si zaslúžia byť dostupné na benzínových pumpách pre motoristov. Aj centrálny dodávateľ istej siete ČS bol nápojmi nadšený, povedal, že by to malo ísť, sľúbil prejednať s kompetentnými osobami, odpoveď dať do ďalšieho týždňa…

Bol som „naivný“, keď som si myslel, že niekto na Slovensku bude poznať juhokórejský gigant so 70-tisícmi zamestnancami. A takisto som bol „naivný“, keď som čakal, že ak poviem, že budem podporovať a financovať motošport, dostane sa mi na sieti čerpacích staníc kladnej odpovede.

Ak sa mi napriek tejto skúsenosti podarí v budúcnosti značku LOTTE SK presadiť na Slovenské čerpacie stanice tak, ako je to v Českej republike, prispejem časťou zisku z každej plechovky, predanej na ČS, na štartovné mladým jazdcom do veku 21 rokov a s licenciou SMF, ktorí sa zúčastnia ALPE ADRIA VHAMPIONSHIP a IMRC v triede 125 SP, MOTO 3 a FIM EC STOCK 250.

Ľubomír Haranta

konateľ spoločnosti

LOTTE SK s.r.o.
Plavecký Štvrtok 46
900 68 Plavecký Štvrtok

Mobil: 0917 744 234
E-mail: hdlsystem@mail.t-com.sk
E-mail: harantova.info@lotte.sk

www.lotte.sk