Na Těrlickom okruhu sa darilo slovenským pretekárom

Richard Karnok

Cez víkend sa na Těrlickom okruhu uskutočnil 31. ročník tradičných pretekov o Zlatý kahanec, zaradených do hodnotenia seriálu Majstrovstiev a preboru ČR pod hlavičkou ČAMS. Na divácky aj jazdecky obľúbenej trati sa darilo aj slovenským pretekárom, pričom vďaka Milanovi Hanzalíkovi putuje jedno víťazstvo aj na Slovensko, no dve prvenstvá vybojoval aj so slovenskou licenciou jazdiaci český jazdec Michal Dokoupil. Prítomných tentoraz potrápilo počasie a záver sa dramaticky skomplikoval po ťažkom páde Olina Hanáka v pretekoch Grand Finale, ktoré boli následne prerušené a nakoniec aj celkom zrušené.

Milan Hanzalík na najvyššom stupni po víťazstve v triede 250 SP

Milan Hanzalík zvíťazil, rovnako ako na domácej pôde v Kopčanoch, v triede 250 SP s viac ako osemsekundovým náskokom, čím si upevnil aj vedenie v priebežnom poradí.
Darilo sa mu aj v triede SSP 400, kde skončil štvrtý. Pred ním na treťom mieste dokončil preteky jeho brat David Hanzalík, ktorý si tak po víťazstve na domácej trati vybojoval opäť slušný počet bodov do priebežného hodnotenia, kde je na prvej pozícii. Milan Hanzalík je priebežne piaty.

Suverénne víťazstvo v triede Twin si vyjazdil Michal Dokoupil, keď druhému v poradí nadelil viac ako pol minúty a s plným počtom bodov vedie po troch podujatiach aj v priebežnom hodnotení. V cieli pretekov sa na siedmej pozícii umiestnila Veronika Hankocyová.

Oveľa ťažšie to mal Dokoupil v triede do 600, kde však nakoniec dokázal odplatiť Marekovi Červenému porážku z Kopčian a v cieli bol na prvom mieste s náskokom necelých štyroch desatín sekundy práve na svojho najväčšieho rivala. Na čele priebežného poradia je však Červený so štvorbodovým náskokom na Dokoupila.
Na deviatom mieste skončil v pretekoch tejto triedy David Hanzalík, za ním bol v cieli desiaty ďalší Slovák Roman Kurina. Svoj tretí štart na prírodných okruhoch absolvoval Miroslav Sloboda, ktorý bol v cieli klasifikovaný na 17. mieste.

V triede nad 600 sa z našich jazdcov predstavil len David Hanzalík, ktorý v cieli obsadil, rovnako ako v šesťstovkách, deviatu priečku.
V triede Klasik 175 sa darilo slovenskému pretekárovi Ottovi Weisenpacherovi, keď obsadil štvrtú priečku. Rovnako v triedach klasikov sa umiestňovali českí jazdci so slovenskou licenciou, Josef Vontor (tretí v triede 500) a Marek Stibor (piaty v triede 750).

Výsledky z podujatia nájdete po kliknutí sem…

Text Richard Karnok
Foto: Karvinský deník