Na Slovakia Ringu testovali motocykloví pretekári

Richard Karnok

Dňa 13. apríla 2023 sa na Slovakia Ringu uskutočnilo predsezónne testovanie motocyklových pretekárov, ktoré pre nich v spolupráci s okruhom Slovakia Ring pripravila Športová komisia CPM SMF.

Pre držiteľov športových licencií SMF bolo testovanie zdarma, ale za zvýhodnenú cenu sa ho mohli zúčastniť aj pretekári z Českej republiky s licenciami AČR a CAMS. Jazdenie bolo určené rýchlostným pretekárom a takisto jazdcom kategórie Vintage, teda oldtimerských motocyklov.

Na mieste sa konalo aj školenie, na ktorom boli pretekárom predstavené športové a technické predpisy, jazdci sa pýtali na to, čo ich zaujíma a na ich otázky odpovedali členovia ŠK CPM SMF, páni Miloš Baláž, Peter Kevický, za oldtimery Jan Čížek a za technikov Norbert Mizere.

Čo však organizátori nemohli ovplyvniť, bolo počasie. Chlad a celodenný dážď spôsobili, že na trati z pôvodne viac ako 110 prihlásených pretekárov jazdilo len niekoľko desiatok Práve oni tak využili možnosť pripraviť sa aj na mokré podmienky, ktoré neraz na pretekárskych podujatiach panujú.

Už počas nadchádzajúceho víkendu, 21.-23. apríla, odštartuje slovenský šampionát úvodným podujatím na Masarykovom okruhu v Brne.

Text a foto: Richard Karnok

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *