Na Slovakia Ringu odštartuje šampionát Alpe Adria a majstrovstvá Slovenska

Richard Karnok

Počas nadchádzajúceho víkendu, 26.-28. apríla, sa na Slovakia Ringu uskutočnia prvé preteky medzinárodného motocyklového šampionátu Alpe Adria, v rámci ktorého sa bude bojovať aj o body do majstrovstiev Slovenska.

Na mieste sa predstavia pretekári v triedach Superstock 600, Superbike, či Supersport 300 a Superstock 1000, ktoré sú zároveň vypísané aj ako európsky pohár. Diváci, ktorí sa na náš jediný automotodróm vyberú, však uvidia aj mladých pretekárov v Honda Talent Challenge a takisto európsky pohár v triede Supermono. Samotné preteky sa uskutočnia pre všetky triedy v sobotu aj nedeľu.

V tomto čase je na podujatie prihlásených viac ako sto pretekárov, ďalších organizátori z chorvátskej promotérskej spoločnosti Lutec Racing očakávajú po pretekoch 24 hodín Le Mans, ktoré sa konajú počas predchádzajúceho víkendu. Na Slovakia Ringu tak nebudú chýbať aj niektorí úspešní jazdci práve z tohto svetového šampionátu, keďže už o dva týždne neskôr sa práve na našom okruhu uskutočnia majstrovstvá sveta vytrvalostných pretekov motocyklov – FIM Endurance. Preteky šampionátu Alpe Adria budú aj prvým podujatím hneď niekoľkých národných šampionátov, pochopiteľne tam svoje prvé preteky sezóny absolvujú aj účastníci majstrovstiev Slovenska.

Vstup pre divákov je na hlavnú tribúnu aj do paddocku počas celého víkendu voľný.

Podrobné informácie o podujatí šampionátu Alpe Adria na Slovakia Ringu sú k dispozícii v oficiálnych zvláštnych ustanoveniach, ktoré môžete stiahnuť kliknutím sem…

Predbežný časový harmonogram stiahnete kliknutím sem…

Text: Richard Karnok
Foto: Petr Štola

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *