Na Slovakia Ringu cez víkend odštartuje šampionát MOTOCh

Richard Karnok

Srdečne Vás pozývame na úvodné podujatie novovzniknutého európskeho motocyklového šampionátu MOTOCh – Motorcycle Championship a IMRC Cupu, ktoré sa uskutoční 29.-30. apríla na Slovakia Ringu. Preteky sa uskutočnia v sobotu aj nedeľu.

NAPÍNAVÉ SÚBOJE V SIEDMICH KATEGÓRIÁCH
V sobotu aj nedeľu po napínavých doobedňajších tréningoch a kvalifikáciách budete môcť od obeda až do večera na vlastné oči sledovať fantastické preteky v triedach od 125 kubických centimetrov až po mimoriadne populárne Superbiky. Nebudú chýbať ani rovnako populárne šesťstovky, či nová trieda Stocksport 300 pre mladé nádeje motocyklového športu. Na Slovakia Ringu očakávame popredných pretekárov z celej Európy, pričom mimoriadne silné zastúpenie tu budú mať jazdci z Českej republiky, ktorí budú v rámci seriálu MOTOCh bojovať o body do svojho národného šampionátu. Na mieste nebude chýbať dvojnásobný víťaz pretekov Grand Prix Lukáš Pešek, či ďalší úspešný český jazdec Michal Prášek. Ich súpermi budú špičkoví pretekári z Rakúska, Maďarska, Poľska a ďalších krajín.

PRÍĎTE PODPORIŤ DOMÁCICH PRETEKÁROV
Na Slovakia Ringu ale budete môcť fandiť aj domácim pretekárom, keďže sa tu predstaví kompletná slovenská špička na čele s Jaroslavom Černým, našou súčasnou jednotkou, ktorý na Slovakia Ringu už mnohokrát doslova vyučil medzinárodnú konkurenciu a zaslúžene víťazil. Černý, najväčší favorit pretekov triedy Superstock 1000, sa navyše na Slovakia Ringu predstaví krátko po absolvovaní 24-hodinových pretekov Majstrovstiev sveta Endurance vo francúzskom Le Mans. Naši pretekári okrem hodnotenia do medzinárodného seriálu zasiahnu aj do súťaže o body v slovenskom šampionáte.

TRIBÚNY A CENY VSTUPENIEK
– Krytá tribúna A: 4,-€/1 deň
– Tribúna B a C: zadarmo
– Prírodné tribúny D a E: zadarmo
– Vstup do paddocku: 3,-€/1 deň
Deti do 10 rokov a držitelia preukazu ZŤP majú vstup na podujatie zdarma.
– Návštevníci, ktorí sa rozhodnú zakúpiť si vstupenky na krytú tribúnu „A“, či do paddocku, môžu tak urobiť v hlavnej pokladni pri vstupe do areálu. Krytá tribúna „A“ sa nachádza priamo na cieľovej rovinke s priamym výhľadom na štart a cieľ a na niekoľko ďalších pasáží pretekárskej dráhy.
– Tribúny „B“ a „C” (na konci cieľovej rovinky) a prírodné „D“ (za prvou zákrutou) a „E“ (za druhou zákrutou), sú známe svojou atraktivitou, pretože z nich vidno podstatný kus pretekárskej dráhy. Práve tribúna „E“ je mnohými fanúšikmi považovaná za úplne najideálnejšiu pre sledovanie pretekov pre viditeľnosť najväčšej časti trate. Tí z Vás, ktorí sa rozhodnú sledovať preteky práve z týchto tribún, majú možnosť zaparkovať svoje vozidlá pohodlne pri tribúne.
– Širší sortiment nealkoholických nápojov a teplého občerstvenia Vám bude k dispozícii v reštaurácii pri hlavnom vstupe do areálu.

Veríme, že sa s nami rozhodnete stráviť adrenalínom nabitý víkend plný nezabudnuteľných zážitkov!

Tešíme sa na Vás!
Slovakia Racing Team

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *