Na Pannonia-ringu odštartovala sezóna MiniGP a Scooter

Richard Karnok

Pretekárov pri príchode na Pannonia-ring privítalo teplé a slnečné počasie, ktoré ich sprevádzalo po oba víkendové dni. Objavili sa aj búrky, ale tie našťastie neohrozili preteky, nakoľko lialo len vo večerných hodinách.

TRIEDA PW 50
Táto trieda je plne v réžii Čermových zverencov v akadémii, akurát diskvalifikácie dvoch maďarských jazdcov pre nepovolené úpravy motocyklov vrhli na tieto preteky zlý tieň.
Výsledky:
1.Mazsár Jakub
2.Čermák Martin
3.Repák Maxim
4.Sloboda Leo
5.Havlín Adam
6.Farkas Kevin

MINI GP
Tu dominoval Miško Búlik, ktorý v noci zo soboty na nedeľu cestoval so svojím rodinným teamom z ďalekého Chebu na Pannoniu pre plný počet bodov v oboch jazdách.
Výsledky:
1.Búlik Michal
2.Barus Adam
3.Bajcsi Zigmund

MINI GP 140 4T JUNIOR
Najviac obsadená trieda, ktorej dominovali maďarskí jazdci, ale veľmi solídne výkony odviedli všetci slovenskí pretekári, poslední traja nižšie menovaní štartujú v tejto triede prvý rok, získavajú skúsenosti a výkonnostne napredujú aj vďaka možnostiam trénovať v Junior Moto Academy pod drobnohľadom skúsených trénerov.
Výsledky:
1.Babonics Márk HU
2.Gyor Bálint HU
3.Ketesdy Levente HU
6.Michalovič Dominik
7.Duna Denis
8.Majerov Adam
10.Kučera Roman
13.Kačaba Peter

MINI GP 80
Suverénne víťazstvo v oboch jazdách predviedol český pretekár Petr Jadrný, razanciu a dravosť predviedol minuloročný majster SR v triede SCOOTER Sport 50 Lukáš Hypský, ktorý presedlal na GP-čkovú motorku a zmena mu zjavne prospela. Výsledkom bolo 2. miesto, no solídny výkon odviedol aj tretí v poradí tejto triedy, Filip Simonics.
Výsledky:
1.Jadrný Petr CZ
2.Hypský Lukáš SK
3.Simonics Filip SK

SCOOTER 50
V triede štartoval jeden maďarský jazdec, zaujímavé súboje predvádzali Kováč s Krušinom a nebyť zlyhania Krušinovej techniky, boj by bol pokračoval až na cieľovú pásku. Na ďalších medailových pozíciách skončili nestarnúci Pali Moravec a mladučký Maťko Simon. Nedá mi nespomenúť bojovný výkon Filipa Havlína, keby nebolo penalizácie za prečasný štart v druhej jazde, určite by zamiešal celkovým poradím.
Výsledky:
1.Kováč Denis
2.Moravec Pavel
3.Simon Martin
5.Krušina Ľudovít
6.Havlín Filip
7.Bednár Adam
8.Štěpánek Matej

SCOOTER 70 Racing
Výborný výkon predviedol Maďar Gáspár, ale nebyť pádu vekom ešte juniora Michala Nemčoviča v 1.jazde z 1.miesta, mohlo byť poradie obrátené. Miškovi prechod do silnejšej triedy zjavne prospel, solídny výkon tretieho v poradí, Lukáša Há, len potvrdzuje, že maďarskému suverénovi vyrastajú aj na Slovensku zdatní súperi.
Výsledky:
1.Gáspár Attila
2.Nemčovič Michal
3.Há Lukáš

SCOOTER OPEN
Suverénne víťazstvo si v oboch jazdách pripísal minuloročný majster Slovenska tejto triedy Martin Gudába. Na stupňoch víťazov ho doplnili navrátilec Tomáš Nižňan a Roman Bednár.
Výsledky:
1.Gudába Martin
2.Nižňan Tomáš
3.Bednár Roman
4.Pecúch Jaroslav

Až na niekoľko detailov sa podujatie v príjemnom prostredí na Pannonia-ringu. Už o necelé dva týždne, 7. a 8. júna, seriál pokračuje druhým podujatím JIMC 2014 na kartingovom okruhu v Dunajskej Strede pod promotérskou taktovkou MOTOSPORT AGENCY.

Text: Ľuboš Nemčovič
Foto: Peter Zorkóczy