Na letisku v Trenčíne sa konali medzinárodné motocyklové preteky

Richard Karnok

Za prísnych hygienických opatrení sa počas uplynulého víkendu na letisku v Trenčíne uskutočnili medzinárodné preteky cestných motocyklov a sajdkár. Na mieste sa predstavilo dvesto pretekárov z deviatich európskych krajín, ale výrazne obmedzený musel byť žiaľ počet prítomných divákov.

Na okruhu, ktorý bol vytýčený na letiskovej ploche sa bojovalo o body do majstrovstiev Slovenska, Českej republiky na prírodných okruhoch, šampionátu Alpe Adria Vintage, Slovenského pohára, preboru Českej republiky a Ducati Slovakia Cupu. Po prvý raz tu však nechýbali ani mimoriadne atraktívne preteky sajdkár. Pôvodne sa malo podujatie uskutočniť už v júni, ale pre pandémiu muselo byť preložené práve na posledný augustový víkend. Organizátorom bol Motoclub Baláž, ktorý tu motocyklové preteky zorganizoval už vlani.

Na štart pretekov sa postavili vynikajúci pretekári, ktorí sú známi nielen z pretekov na motodrómoch, ale aj poprední českí jazdci z prírodných okruhov, ktorí spolu zvádzali prekrásne súboje nielen o víťazstvá. K vydareným pretekom prispelo aj horúce letné počasie, ktoré prerušila len silná búrka v nočných hodinách, ktorá potrápila účastníkov, keď im ničila prístrešky. V úplnom závere podujatie sa začali objavovať prehánky, ktoré stáli za predčasným ukončením pretekov triedy nad 600 cm³. Napriek tomu si jazdci užili tri dni jazdenia.

Víťazstvá si z Trenčína medzi inými odniesli český pretekár Michal Prášek a Nemec David Datzer v triede nad 600 cm³, keď ďalší z favoritov, Marek Červený z ČR bol v prvých pretekoch tretí a v druhých po páde z prvej pozície dokončil na štvrtom mieste. Preteky tried do 600 cm³ ovládol český jazdec Petr Najman, ktorý v nedeľu vyhral aj kategóriu Supermono a nebyť poruchy v sobotných pretekoch, bol by s istotou vybojoval aj štvrté víťazstvo. Trenčianskych fanúšikov potešil domáci Eduard Werner, ktorý vyhral oboje preteky triedy 125 Sport Production, rovnako dve víťazstvá v triede 125 Grand Prix vybojoval Nemec Chris Meyer, Čech Dan Vysloužil v triede 400 Supersport a jeho krajan Petr Svoboda v triede Supersport 300. Víťazstvá v kategórii Twin si podelili českí pretekári Jan Markalous a Lukáš Fikker. Premiérové preteky sajdkár v oboch prípadoch vybojovala nemecko-belgická posádka Helmut Lingen – Frank Claeys. Kategórie Klasik boli vypísané v rámci mnohých seriálov a tried, ich výsledky nájdete nižšie.

Pripravujeme pre vás fotogalérie a videoreportáž z podujatia.

Text: Richard Karnok
Foto: Milan Kubín

Výsledky podujatia:
Piatok
Sobota
Nedeľa

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *