Na letisko v Dolnom Hričove sa vracajú motocyklové preteky

Richard Karnok

Naposledy sa motocyklové preteky na letisku v Dolnom Hričove konali v roku 2000, teraz, po dvoch desaťročiach, sa tam v dňoch 18.-20. júna motocykloví pretekári a priaznivci stretnú opäť. Verme, že stále lepšiaca sa pandemická situácia umožní, aby sa preteky uskutočnili aj s divákmi.

Na letisku v Hričove sa motocyklové preteky po prvý raz uskutočnili v roku 1979, boli aj prestávky, zmenil sa smer jazdy, niekoľkokrát sa tam preteky počas jednej sezóny uskutočnili dokonca dvakrát a od roku 1997 sa na mieste konala Cena Slovenskej republiky, keď Hričov na hradil letisko v Piešťanoch, ktoré v tom čase malo pre motocyklové preteky nevyhovujúci povrch. V roku 2000 sa však preteky konali naposledy. Po tom, ako sa stal viceprezidentom SMF pre cestné preteky Miloš Baláž, začal napĺňať svoju túžbu organizovať preteky nielen na automotodrómoch, ale aj na bezpečných letiskách, ktoré boli pred dvomi desaťročiami pevnou súčasťou nášho republikového šampionátu a medzi pretekármi a fanúšikmi boli veľmi populárne.

„Pre väčšiu možnosť jazdenia som hľadal možnosti, kde usporiadať preteky. Motodrómov nie je veľa, prírodné trate síce zažívajú veľký rozmach, ale otázka bezpečnosti je pre mňa veľmi dôležitá a v tomto smere sa núkajú letiská ako ideálna alternatíva,“ vraví Miloš Baláž. „Navyše si uvedomujem, že pre pretekárov nie je zanedbateľná finančná stránka pretekania, ktorá je na letisku predsa len prijateľnejšia, hoci pre nás, organizátorov, to znamená, že musíme pripraviť všetko doslova na zelenej lúke a je to o to náročnejšie. Sám som počas svojej kariéry na letiskách veľa jazdil a tamojšia atmosféra je jedinečná. Uvidíme, ako sa bude pretekárom na letisku v Hričove páčiť a podľa toho sa rozhodneme, či tam budeme preteky organizovať aj v budúcnosti.“

Na letisku v Hričove sa v polovici júna bude jazdiť o body do nasledujúcich seriálov:
– Majstrovstvá Slovenskej republiky CPM
– Slovenský pohár -600 ccm a +600 ccm
– Majstrovstvá a prebor Českej republiky na prírodných okruhoch AČR aj s triedami Klasik (+side)
– Majstrovstvá a prebor Českej republiky na prírodných okruhoch CAMS aj s triedami Klasik
– Medzinárodný šampionát Alpe Adria Vintage
– Medzinárodné majstrovstvá Slovenskej republiky Vintage Road Racing
– Medzinárodné majstrovstvá Slovenskej republiky Vintage Sidecar Regularity
– Ducati Slovakia Cup
– Babetta Cup
– Jawa 50 Cup

ZVLÁŠTNE USTANOVENIA

Všetky potrebné informácie, ako aj predbežný časový harmonogram nájdete vo zvláštnych ustanoveniach, ktoré stiahnete kliknutím sem… (Supplementary Regulations – english version)

ŠTARTOVNÉ

– Výška štartovného je 175,00 €  
  (zvýhodnené štartovné zaplatené bankovým prevodom do 11. 6. 2021 do polnoci  160,00€)
– v prípade záujmu o bodovanie do seriálu Alpe Adria Vintage RR Championship (125SP, 125GP/Moto3, Oldtimer a Classic) sa ku štartovnému pripláca 5€.
Pre využitie zvýhodneného štartovného je nutné platbu uhradiť najneskôr do 11. 6. 2021 do polnoci na číslo účtu: IBAN SK80 3100 0000 0033 7005 1503. BIC / SWIFT kód banky je LUBASKBX, Sberbank Slovensko, a.s. Do správy pre prijímateľa jazdec uvedie svoje meno a priezvisko.
Po vypršaní termínu zvýhodneného štartovného je plné štartovné splatné pri administratívnom preberaní.
Za účasť v druhej triede je zľava 50 % zo štartovného danej triedy.

REGISTRÁCIA

Na podujatie sa pretekári registrujú po vyplnení online prihlášky na tomto odkaze: https://www.roadracing.sk/ostatne/formular-zilina-dolny-hricov-2021/

VSTUPNÉ

Pokiaľ budú môcť byť na podujatí diváci, jeden deň bude stáť 3 Eurá.

AKREDITÁCIE NOVINÁROV

Pre akreditovanie sa na podujatie píšte na adresu karnok@motomedia.sk.

PRETEKÁRSKA TRAŤ

V prípade otázok kontaktujte organizátorov na emailovej adrese karnok@motomedia.sk.

Text: Richard Karnok
Foto: Pavel Salaba

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *