Na Cene Slovenska sa zišla silná medzinárodná konkurencia

Richard Karnok

Na jedinom permanentnom slovenskom pretekárskom okruhu SLOVAKIA RING sa počas uplynulého víkendu konalo tradičné medzinárodné podujatie Cena Slovenska. Jeho súčasťou bol európsky pohár v triede Supersport 300, medzinárodný šampionát Alpe Adria, národné majstrovstvá Slovenska, Českej republiky, Poľska a Rumunska, ale nechýbali ani motocyklové veterány, na ktorých pretekári bojovali o body do šampionátu Alpe Adria, medzinárodných majstrovstiev Slovenska a poľského pohára.

Max Repák

Na SLOVAKIA RINGU sa predstavilo 160 súťažiacich z dvanástich európskych krajín, na ktorých čakali dvoje samostatne bodované preteky. Počas celého víkendu na mieste panovalo slnečné počasie, mierne nepríjemnosti pretekárom spôsoboval len nárazový vietor.

Európsky pohár triedy Supersport 300 ovládol mladučký, len 13-ročný poľský pretekár Dawid Nowak, ktorý si zo Slovenska odviezol plný počet bodov zároveň aj do šampionátu Alpe Adria. Pekné súboje v triede 125 Sport Production určili dvoch víťazov, v sobotu bol najúspešnejší Čech Marek Zima, v nedeľu domáci pretekár Peter Rauch.

V triede Superstock 600 sa s veľkým záujmom očakával celkom prvý štart talentovaného slovenského pretekára Maxa Repáka s motocyklom tejto triedy. V sobotu Max zvíťazil, v nedeľu sa z prvenstva radoval Maďar Gergő Molnár. Krásne súboje predvádzali českí pretekári Karel Pešek a Ladislav Chmelík počas sobotňajších pretekov triedy Superstock 1000. Úspešnejší bol nakoniec Pešek, ktorý víťazstvo zopakoval aj v nedeľu, kedy už ale svojim súperom nedal šancu.

Dawid Nowak

Silná medzinárodná konkurencia sa zišla v triede Superbike. Svoju dominanciu v oboch pretekoch potvrdil švédsky pretekár Christopher Bergman. O ďalšie miesta sa však zvádzali tuhé boje, v sobotu Švéda na pódium sprevádzali Čech Michal Prášek a Poliak Paweł Szkopek, v nedeľu potom Francúz Enzo Boulom a český pretekár Michal Filla.

Víťazstvá v jednotlivých triedach veteránskych tried vybojovali Jan Čížek, Vitězslav Hatan, Petr Kuchařík a Jaromír Tázler z Českej republiky, Rumuni Marin Virgil a Alexandru Beleiu, Talian Luciano Garlassi, Poliak Pawel Matuzsewski a Slovák Tomáš Krajčí.

Text: Richard Karnok