Murgaš smeruje k prvenstvu v seriáli IMRC

Richard Karnok

Na pretekárskych okruhoch sa Milan Murgaš pohybuje 10 rokov a za ten čas nazbieral množstvo úspechov predovšetkým v Českej republike, kde bolo vždy predsa len viac možností pre okruhové jazdenie. V súčasnosti je vedúcim pretekárom medzinárodného seriálu IMRC.

Pretekár tímu Laki RT53, kde jazdí s podporou spoločnosti F.M.T. Group, vystriedal niekoľko pohárových seriálov v triede do 600 cm3, od Czech Endurance Cup cez ČMN Cup, Motohouse Cup, Race Track, pričom všade víťazil a to často aj v celkovom poradí. Vlani mal našliapnuté aj na celkové prvenstvo v Yamaha Dunlop Cupe, no pri tréningu ho z trate zostrelil premotivovaný súper a Milan po zranení záver sezóny doslova pretrpel. Na začiatku tohtoročnej sezóny sa rozhodol vstúpiť do medzinárodného seriálu International Motorcycle Race Cup (IMRC), ktorý sa koná v rámci medzinárodného šampionátu Alpe Adria a pred poslednými pretekmi, ktoré sa uskutočnia 25. septembra na Slovakia Ringu, je suverénne na čele nielen medzinárodného hodnotenia, ale aj v tabuľke Slovenského pohára.

Na prvom podujatí, ktoré sa konalo v máji na Slovakia Ringu skončil Milan na treťom mieste, potom nasledovali dve druhé miesta na Pannoniaringu a v Moste. Víťazstvom práve na ostatnom podujatí v Moste si už mohol zaistiť celkové prvenstvo, no na mieste sa objavil Chorvát Vugrinec, jazdec so skúsenosťami z Red Bull MotoGP Rookies Cupu, ktorý navyše krátko predtým vybojoval druhé miesto v pretekoch alpsko-jadranských stockov. „Dúfal som vo víťazstvo, ale na Vugrinca nikto z nás nemal. Odštartoval som síce prvý, ale už po niekoľkých zákrutách som videl, že nebudem mať šancu. Škoda, mohlo byť už rozhodnuté a mohlo sa mi lepšie dýchať,“ priznáva s úsmevom Milan, ktorému pred poslednými pretekmi chýbajú už len štyri body k definitívnemu prvenstvu.

V Moste to navyše spočiatku vyzeralo veľmi zle: „Od začiatku som sa trápil s predným tlmičom, no našťastie som predok mohol premontovať z druhej motorky a v nedeľnom voľnom tréningu pred pretekmi už som vedel, že to predsa len dopadne dobre,“ prezrádza Murgaš, ktorý sa však okrem seriálu IMRC tento rok predstavil dvakrát aj na okruhu v Brne. V apríli jazdil na Jarnej cene a v júli v rámci Michelin Bikers Cupu, kde si pripísal víťazstvo. „V Brne to bol výborný tréning, navyše je to môj obľúbený okruh a vždy rád využijem možnosť tam jazdiť.“

Keďže do posledných pretekov seriálu IMRC zostáva ešte dlhých sedem týždňov Milan určite nebude sedieť doma so založenými rukami. „Samozrejme, chystám sa na Slovakia Ring trénovať, určite sa tam zveziem začiatkom septembra.“ Práve na Slovakia Ringu by sa mohol predstaviť aj Milanov tímový kolega Miroslav „Laki“ Sloboda, ktorý sa zúčastnil aj prvého podujatia, na ktorom zvíťazil. Práve Laki by tak ako tímový kolega mohol Milanovi pomôcť v boji o definitívne potvrdenie celkového víťazstva v seriáli IMRC.

Text a foto: Richard Karnok

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *