MS Moto Cup Days 2014

Richard Karnok

Agentúra MS Moto pripravuje pre motorkárov trojdielny seriál jednodňových podujatí na Slovakia Ringu, ktorý bude určený od úplných nováčikov okruhového jazdenia až po pretekárov, ktorí už majú skúsenosti s okruhovým jazdením. Na svoje si prídu aj začiatočníci, pre ktorých bude pripravená motoškola so skúsenými inštruktormi. Tam sa  naučia ako sa správať a jazdiť na okruhu.

O SERIÁLI
Za pripravovaným seriálom stoja dvaja známi pretekári Milan Murgaš a Miroslav Sloboda. Sloboda má za sebou niekoľko rokov strávených v seriáloch Alpe Adria Championship a v Majstrovstvách Slovenska, Murgaš má na svojom konte množstvo úspešných pretekov v medzinárodných seriáloch predovšetkým v Českej republike, kde vybojoval víťazstvá napríklad v seriáli Czech Superstock Cup a aktuálne je celkovým víťazom seriálu Motohouse Cup v triede do 600 cm3. Práve vďaka ich obrovským skúsenostiam s mnohými agentúrami vedia, čo jazdci, či už amatérski alebo profesionálni, potrebujú pre maximálne vyžitie na pretekárskom okruhu.
„Hlavným dôvodom prečo sme sa rozhodli pripraviť seriál podujatí MS Motocup Days je to, že u nás chýba určitý medzičlánok medzi podujatiami pre úplných začiatočníkov, ktoré u nás sú a profi pretekov, ktoré sú pre mnohých zase príliš finančne náročné,“ vysvetľuje Miroslav Sloboda. „Ide o to, aby sa mohli zdokonaľovať a zrýchľovať takí pretekári, ktorí chcú jazdiť na vyššej úrovni, ale nemajú financie na drahé seriály, ktoré sa u nás jazdia. Navyše chceme predísť tomu, aby sa u nás stávali situácie, kedy niektorí motorkári v tréningu špekulujú s časmi a do pretekov potom nastupujú s pomalšími jazdcami s vidinou ľahkého zisku pohára.“

Miroslav Sloboda (na motocykli) a Milan Murgaš
Miroslav Sloboda (na motocykli) a Milan Murgaš

TERMÍNY
Trojdielny seriál pretekov MS Motocup Days sa bude konať ako jednodňové podujatia počas pracovného týždňa v termínoch:

  • 6.5. 2014
  • 2.7. 2014
  • 29.9. 2014

CENA
Na každé podujatie sa záujemcovia budú môcť prihlasovať cez On-line formulár na internetovej stránke seriálu, ktorá sa pripravuje. Lacnejšie vyjde predplatenie si podujatia v predpredaji:
Predpredaj: 90,- €
Na mieste: 110,- €
V cene je zahrnutý aj prenájom transpondéra.

Milan Murgaš v akcii
Milan Murgaš v akcii

PODROBNOSTI
Jazdiť sa bude v triedach do 600 a nad 600 ccm a záujemcovia budú do tréningov zadeľovaní podľa dosahovaných časov. Podujatia sú určené pre bezlicenčných a aj licenčných pretekárov, ktorí budú  vyhodnotení vždy samostatne. V prípade bezlicenčných pretekárov – prví piati a v prípade  licenčných – prví traja. Pre tých motorkárov, ktorí sa nekvalifikujú do hlavných pretekov budú  pripravené preteky na 5 kôl, ktoré budú spoločné pre triedy do 600 a nad 600 cm3, ale jazdci budú vyhodnotení zvlášť. Ocenení budú vždy prví traja pretekári z každej triedy.
Po skončení samotných pretekov bude ešte cca 45 minút OPEN PITLINE , ktorého sa môžu účastníci využiť  na voľné jazdy , poprípade pre nastavenie svojich motocyklov. Na našich akciách bude zabezpečený pneuservis a predaj pneumatík Dunlop za dotované ceny, ladenie podvozkov. Taktiež bude možné prenajať si motocykel.  Na poslednej akcii prebehne celkové vyhodnotenie, kde budú ocenení prví desiati z každej  triedy pohármi a prví traja aj vecnými cenami od sponzorov a partnerov. V prípade licenčných jazdcov budú ocenení prví traja pohármi. Na poslednej akcii prebehne aj žrebovaná tombola, v ktorej bude vyžrebovaných desať účastníkov našich akcií. Tí  dostanú ceny od sponzorov a partnerov. Vyhrať môže každý, aj ten čo nie je najrýchlejší.

Miro Sloboda pózuje do objektívu
Miro Sloboda pózuje do objektívu

MOTOŠKOLA
Naša akcia bude zameraná aj na úplných začiatočníkov okruhového jazdenia. V najpomalšej skupine budú vždy títo účastníci jazdiť pod dohľadom skúsených inštruktorov so zaradením do skupiny maximálne desať účastníkov na jedného inštruktora. Inštruktori ich naučia ako sa správať na okruhu, predvedú ideálnu stopu a budú pripravení odpovedať na všetky otázky ohľadom jazdy a správania sa na okruhu.
Tieto jazdy s inštruktorom budú vždy prebiehať  v predobedňajšom jazdení, po obede a open line si budú môcť títo účastníci vyskúšať už sami,  čo sa naučili. Účastníci našej akcie si zaplatia len poplatok za jazdenie a motoškolu budú mať  bezplatne. Účasť v motoškole je potrebná vopred uviesť v prihláške.

SPOLUPRÁCA
„Už dnes plánujeme spoluprácu so zástupcami motocyklových značiek,“ vraví Sloboda. „V rokovaniach sme hneď s niekoľkými. V takýchto prípadoch bude pre týchto jazdcov určitej partnerskej značky vyhradený samostatný čas na okruhu. Robíme to preto, aby sme mohli motorkárom ponúknuť čo najlepšie zážitky.“

O všetkých novinkách týkajúcich sa MS Motocup Days 2014 vás budeme na portáli Moto-cup.sk pochopiteľne včas informovať.