Motovia moto club – Rauchovi sa opäť darilo

Richard Karnok

Michalovský jazdec cestných motocyklov Peter Rauch má za sebou ďalšie vydarené preteky a sezónu zakončí na Slovakia Ringu pri Orechovej Potôni. Výsledkami na týchto okruhoch spravil rozhodujúci krok k obhajobe titulu z roku 2016. Rozhodnú posledné preteky na Slovensku?

14. – 16. júla hostil Autodrom Most pretekárov, ktorí bojovali o body do slovenského i českého motocyklového šampionátu. Na severe Čiech boli na programe tretie z piatich časti tohto seriálu. Medzi pretekármi nechýbal ani člen michalovského Motovia moto clubu racing Peter Rauch, ktorý opäť dosiahol skvelé výsledky. V súčte oboch víkendových pretekov v Moste si na svoje konto pripísal celkový triumf! Teda spolu 50 bodov do tohtoročnej tabuľky M SR.
Poradie prvých troch v cieli:
1. preteky – sobota:
1. Peter Rauch, SK, Aprilia 125 SP 25 b.
2. Aleš Kalman, SK, Aprilia 125 SP 20 b.
3. Robo Malík, SK, Aprilia 125 SP 16 b.
2. preteky – nedeľa:
1. Peter Rauch, SK, Aprilia 125 SP 25 b.
2. Aleš Kalman, SK, Aprilia 125 SP 20 b.
3. Robo Malík, SK, Aprilia 125 SP 16 b.

28. – 30. júla sa konalo štvrté podujatie na pretekármi obľúbenom maďarskom okruhu Pannoniaring. Slnečné a striedavo zamračené počasie doplnilo slniečko, ktoré v sobotu rozpálilo pretekárske depá až na 34 C v tieni. „V tomto počasí bolo veľmi problematické nastaviť motocykel aby jeho parametre boli konkurencie schopné,“ hovorí Peter Rauch.

V rámci M SR súboje o prvenstvo zvádzali Peter Rauch, člen Motovie moto club racing a Aleš Kalman, ktorý na tejto trati podal jeden z najlepších výkonov. Peter teda po oba súťažné dni v sobotu i v nedeľu predsa len zabojoval ako sa od neho očakávalo a takto si pripísal ďalšie dôležité body do konečného hodnotenia M SR 2017.
1. preteky – sobota:
1. Peter Rauch, SK, Aprilia 125 SP – 25 b. / hodnotenie v súťaži Alpe Adria Championship – 4. miesto – 13 b.
2. preteky – nedeľa:
1. Peter Rauch, SK, Aprilia 125 SP- 25 b. / hodnotenie v súťaži Alpe Adria Championship – 4. miesto – 13 b.

Po štyroch dvojpretekoch je Peter na vynikajúcom prvom mieste hodnotenia M SR so 170 bodmi. Na druhom mieste sa usadil Aleš Kalman so 143 bodmi. Je to super pozícia pred poslednými pretekmi na Slovakia Ringu, ako sa pokúsiť o obhajobu titulu z roku 2016. „Spravíme všetko preto aby sme sa na konci tešili z titulu a takto potvrdili
všetkým aj sponzorom že tohtoročné vynaložené úsilie stálo za to!“ potvrdil tohtoročný vývoj seriálu, manažér týmu Peter Bellás.

Tlačová správa Motovia moto clubu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *