Motovia moto club racing úspešný aj na poslednom podujatí

Richard Karnok

Dlho nami očakávaný (nie len nami) podnik sa niesol v znamení širokého spektra zážitkov a prekvapení. Veď stále ešte nebolo rozhodnuté, kto bude v triede 125 SP majstrom Slovenska. Dokonca ani Alpe Adria v triede 125 SP nebola definitívne pódiovo rozdelená. Teoreticky sme v nej ešte mohli v konečnom hodnotení obsadiť aj 3. miesto!

Z toho dôvodu sme na pretekový víkend odchádzali s malou dušičkou dosiahnuť čo najviac. Poradie pred poslednými pretekmi – Peter RAUCH – 5. miesto – AA 125 SP, 1. miesto – M SR 125 SP, druhý v poradí Adam Barus strácal na Petra 30 bodov. Takže stať sa mohlo všeličo. Nevyspytateľnosť motocyklových pretekov nám poukázal piatkový deň voľných tréningov. V jednom z nich Peter nečakane „položil“ svoju Apriliu, aby si takto odskúšala na záver sezóny aj trocha štrku. Všetci vieme aké reakcie nastanú v takýto moment. Našťastie sme z toho vyšli s menšími odreninami, roztrhnutou kombinézou a odretou pravou stranou kapotáže. Takže nás čakala práca navyše! Čistenie, lepenie, ohýbanie, lisovanie, výmeny a bolo to.

Takto sme mohli byť pripravený na sobotňajšiu kvalifikáciu a následne na prvé preteky. Peter nenechal nič na náhodu a zabojoval ako sa patrí na skúseného pretekára.
Sobota – výsledky: AA 125 SP – 6. miesto / M SR 125 SP – 1. miesto
Nedeľa – výsledky: AA 125 SP – 6. miesto / M SR 125 SP – 1. miesto

Celkovo sezóna 2016:
M SR – 125 SP 1. miesto, 190 bodov
AA -125 SP 4. miesto, 95 bodov

Som presvedčený, že z takýchto výsledkov je spokojný každý účastník, ktorý bol zapojený do prípravy, aby Peter dosiahol čo najlepšie hodnotenie v sezóne 2016. 4. miesto v Alpe Adrii bolo vyrovnaním najlepšieho výsledku v jeho kariére. Takže v roku 2017 znovu útok na pódium!

V závere mi dovoľte poďakovať všetkým, ktorý tento seriál kočírovali. Samozrejme ďakujeme sponzorom, fanúšikom, ďakujem nášmu čo do počtu skromnému tímu a samozrejme ďakujeme naším rodinám, ktoré majú s nami obrovskú trpezlivosť…
Úplne v závere – ďakujem všetkým, ktorý pod našim stanom vytvorili atmosféru dobrého pocitu, kde si ľudia majú čo ešte spoločného povedať!

Text a foto: Peter BELLÁS
team manager Motovia moto club racing Michalovce

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *