Motovia moto club Racing Team hodnotil sezónu 2014

Richard Karnok

Tak ako každoročne, aj toho roku Motovia moto club hodnotil uplynulú sezónu na priateľskom posedení, ktoré sa konalo 5. januára na Zemplínskej šírave v útulnom prostredí penziónu Juliana.

Účelom stretnutia bolo zhodnotiť veľmi úspešnú sezónu 2014 a pripomenúť si výsledky dosiahnuté v pomerne náročnej sezóne, ktorá priniesla niekoľko vytúžených výsledkov. Pri hodnotení sezóny bol určite najviac vyzdvihnutý titul majstra Slovenska 2014 v triede 125 SP, ktorý si vybojoval Peter Rauch. Tento titul si Peter rozhodne zaslúži, keď si spomenieme na predchádzajúce sezóny, kde mu stále k titulu chýbal povestný kúsok šťastia (všetci kompetentní vieme, o aké skutočnosti v mnohých prípadoch išlo…). Poznámka autora: Peter stálo to za to, oplatilo sa vydržať… Ďakujeme!

Ďalším v poradí, ktorí skončili na stupňoch víťazov, je Dodo Oravský, ktorý v roku 2014 pretekal pod hlavičkou Motovie a skončil na veľmi peknom 3. mieste v Majtrovstvách Slovenska v triede 125 SP.

Chcem vyzdvihnúť aj 6. miesto veterána Miška Puškára seniora, ktorý v sezóne 2014 skĺbil v Motovii prácu technického poradcu s pretekaním. Aj tomuto parťákovi ďakujeme za odvedenú prácu. Je len veľká škoda, že Miško sa posedenia nemohol zúčastniť, keďže ho práve v deň stretnutia skolila chrípka.

Po odovzdaní upomienkových predmetov, ktoré pripravili pre ocenených naši sponzori, sa rozprúdila konštruktívna debata a nechýbala dobrá nálada. Bolo prednesených množstvo nápadov a návrhov do sezóny 2015. Som presvedčený, že keď sa nám ich podarí splniť aspoň z polovice, tak sezóna 2015 sa môže stať znovu atraktívnou pre celý team.

V závere sa ešte raz chceme poďakovať všetkým, skutočne všetkým, ktorí to v roku 2014 s nami potiahli až do konca. Do Nového roka 2015 prajem všetkým kompetentným veľa zdravia a trpezlivosti.

Športu zdar – motocyklovému obzvlášť!!!

Motovia moto club Racing team
Michalovce
Peter Bellás
team manager

Výsledky teamu v roku 2014:

M SR 2014 – 125 SP
1.miesto – Peter Rauch
3.miesto – Dodo Oravský
6.miesto – Michal Puškár sen. Mišo Puškár sen.

IMRC MMSR 2014 – 125 SP
2.miesto – Peter Rauch
4.miesto – Dodo Oravský
10.miesto – Michal Puškár sen.

ALPE ADRIA Road Racing Championship 2014
5.miesto – Peter Rauch
12.miesto – Dodo Oravský