Motovia moto club racing Michalovce hodnotí Slovakia Ring

Richard Karnok

Tak a je po sezóne! Pre Motoviu a Petra Raucha to bola skutočne jedna z najkratších. O dôvode prečo tomu tak bolo sme informovali v predchádzajúcom článku po pretekoch v Maďarsku.

Zas ale na druhej strane chcem vyzdvihnúť výsledky, ktoré Peter dosiahol na tunajšej trati. Tie boli ešte o niečo výraznejšie ako na Hungaroringu.
V rámci M SR – 1. miesto, IMRC MM SR – 2. miesto a v hodnotení Alpe Adria Championship taktiež pódiové 3. miesto! Toto sú výsledky ktoré potvrdzujú že Peter má stále chuť a dostatok síl. Samozrejme že je to aj tým, že to stále ovláda a neustále sa snaží na sebe pracovať po každej stránke.
Dokonca s partou hokejistov už začal zimnú prípravu! Mňa osobne teší 3. miesto v celkovom hodnotení IMRC MMSR pre rok 2015.

Teda použijem to moje povestné hodnotenie:
NAJLEPŠIE:
– Už spomínané výsledky ktoré na Slovakia ringu Peter dosiahol
– Aj napriek skutočnosti ktoré súvisia so stálym zlepšovaním podmienok (určite sú veci na ktorých sa stále dá popracovať…) na samotných pretekoch, moje hodnotenie organizátorov a ich práce si zaslúži výbornú. Žijem v očakávaní, že v novej sezóne 2016 nás budú môcť o tom znovu presvedčiť. Určite to bude aj nejaká novinka alebo aj nejaká pikoška!
– Rozmanité počasie počas celého víkendu – ale v samotných pretekoch slnko a oteplenie
– 3.miesto v celkovo hodnotení IMRC MMSR – 125 ccm SP pre rok 2015
– Ďalších 5 pohárov do Petrovej bohatej celoživotnej zbierky
– Zaujímavé posedenia so zaujímavými ľuďmi so zaujímavými informáciami zo života motocyklového diania
– Spestrenie života v depe programom, ktorý pripravil team DUCATI Slovakia!!!
– Že môžeme v zdraví poďakovať svojím sponzorom a fanúšikom, ktorí sú ochotní stále nejako pomôcť motocyklovému športu.
Ostáva nám len veriť, že v budúcej sezóne ich bude stále viac a viac…

NAJHORŠIE:
– Cesta na preteky – počas celej trasy z Michaloviec pršalo ako o život
– Krok, ktorý sme zvolili pri nastavení Aprilie pred 2. pretekmi sa zdal byť krokom vzad! Pravdepodobne rýchlosť mohla byť lepšia a tým aj výsledok.
– Že sme sa nemohli zúčastniť záverečného programu – čakalo nás dlhých 480 km domov. Stále to máme na Slovensku zo všetkých najďalej!
– Podľa dostupných informácií a od zainteresovaných to vyzerá, že na štarte pretekoch (hlavne v triede 125 SP) sme mohli vidieť hojnejší počet pretekárov. Hlavne sa to týka kolegov z Čiech… Aby bolo jasné – šušká sa o sume za štartovné! Prípadné nižšie štartovné by prilákalo pravdepodobne viac štartujúcich… Určite to je na zamyslenie a na riešenie pre budúcu sezónu…

Športu zdar – motocyklovému obzvlášť!

Peter BELLÁS
team manager