Motocyklový víkend na Slovakia Ringu

Richard Karnok

V týchto chvíľach sa parkovisko rýchlostného okruhu  Slovakia Ring v Orechovej Potôni zapĺňa motocyklovými jazdcami, účastníkmi otváracieho podujatia tohtoročných majstrovstiev SR a zároveň šampionátu Alpe Adria, ktorý je kvalifikáciou majstrovstiev Európy.

Podujatie s názvom Veľká cena Slovenskej republiky cestných motocyklov 2012 sa uskutoční na Slovakia ringu v dňoch 20.-22.4.2012.

Uvedené podujatie sa tu uskutoční už po tretí krát a každoročne sa v jednotlivých triedach presadzujú i slovenskí jazdci. V roku 2011v triede 125 SP slávil víťazstvo v kvalifikácii aj v pretekoch na domácom okruhu Michal Puškár, ktorý bol v celkovom hodnotení Alpe Adria Championship 2011 napokon na 2. mieste. V triede Superstock 600 vyhral celý šampionát aj preteky na Slovensku Lukáš Jasenský.

I v tomto roku sa 226 prihlásených jazdcov AAC priaznivcom rýchlostných motocyklov predstaví v triedach 125GP, 125SP, Supersport, Superstock 600, Superstock 1000 a Superbike.  Medzi slovenskými jazdcami budú chýbať tri mená a to Tomáš Svitok a Tomáš Krajčí, ktorí tak ako minulý rok počas podujatia na Slovakia Ringu štartujú na podujatí SP Superstock 1000 (T. Svitok)  a ME Supestockt  600 (T.Krajčí)  v holandskom Assene a Jaroslav Černý na úvodných pretekoch Medzinárodných majstrovstiev Nemecka (IDM) v triede Supersport

Predĺžený víkend od 20. do 22. apríla 2012 na Slovakia Ringu však ponúkne motocyklovým nadšencom oveľa viac! V rámci podujatia sa tu už v piatok 20.4.2012 uskutoční prvé podujatie nového seriálu SMF – Slovenského pohára cestných pretekov motocyklov a v sobotu rozsiahly multifunkčný areál okruhu privíta i účastníkov historicky prvého Motozrazu na Slovakia Ringu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *