Motocyklové preteky sa vracajú do Piešťan!

Richard Karnok 3

AKTUALIZOVANÉ – Piešťanské letisko v minulosti hostilo historicky najprestížnejšie motoristické preteky na Slovensku, keď vtedajšia Cena Slovenska počas 29. ročníkov existencie bola druhým najväčším motocyklovým podujatím v Československu, hneď po Veľkej cene v Brne. Videli sme tu majstrov sveta, popredných účastníkov svetového aj európskeho šampionátu, po revolúcii sa tu uskutočnili ešte štyri ročníky Ceny Slovenskej republiky, ale od posledného ročníka tento rok uplynie presne 20 rokov.

Nielen fanúšikov, ale aj pretekárov iste poteší skvelá správa, že sa sem tento rok preteky motocyklov vrátia!  A to v termíne 19.- 21. augusta. Podujatie zorganizuje partia ľudí okolo Piešťanského mocyklového klubu v spolupráci s Moto Classic Racing Clubom Kopčany, ktorý sa už pred šiestimi rokmi postaral o návrat pretekov po 16 rokoch práve do ich obce. Najviac sa do organizovania angažujú Miloš Kluc, Marek Šurina a David Hanzalík, pričom Kluc má skúsenosti z organizovania pretekov na letiskových okruhoch už z minulosti.

Tento rok teda ožije ďalší kus histórie, pričom podujatie bude súčasťou Majstrovstiev a Preboru Českej republiky na prírodných okruhoch pod hlavičkou Českomoravskej asociácie motocyklového športu. Piešťany tak nahradia pôvodne plánované preteky v Kyjove, kde boli s organizovaním motocyklových pretekov v posledných rokoch veľké problémy.

Text: Richard Karnok
Foto: cena-slovenska.webnode.sk

Ako to v Piešťanoch vyzeralo v minulosti:

3 komentárov k článku “Motocyklové preteky sa vracajú do Piešťan!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *