Motocyklová Cena Slovenska na Slovakia Ringu už cez víkend

Richard Karnok

AKTUALIZOVANÁ ŠTARTOVÁ LISTINA – Počas nadchádzajúceho víkendu, 7.-9. septembra, sa na Slovakia Ringu uskutočnia medzinárodné motocyklové preteky Cena Slovenska, v rámci ktorých sa bude bojovať aj o body do majstrovstiev Slovenska a Českej republiky. Vstup pre divákov je na podujatie zdarma.

Pohľad do štartovej listiny
Každým dňom prichádzajú nové prihlášky, a tak vám môžeme predstaviť predbežnú štartovú listinu. Krátko po svojom návrate z ostrova Man, kde úspešne absolvoval preteky Manx GP, sa na mieste predstaví aj slovenský pretekár Miroslav Laki Sloboda, no na štartovú čiaru sa postaví aj ďalšia úspešná postava slovenského motošportu, mnohonásobný majster SR Vladimír Ruža. V štartovej listine však nechýba ani český úspešný pretekár Michal Prášek (SST1000), či jeho krajan Jiří Mrkývka, obaja úspešní jazdci šampionátu Alpe Adria. Skvelé divadlo sľubuje tradične aj trieda 125 Sport Production, kde bude rozhodne najväčším favoritom na víťazstvo český jazdec Radek Lamich a uvidíme tu aj popredných pretekárov z prírodných okruhov, medzi nimi nebude chýbať ani úspešná jazdkyňa Staňka Malinová. V triede SSP300 budú môcť domáci priaznivci držať palce aj úspešnému Slovákovi v Alpe Adrii, Romanovi Kučerovi
Priebežne aktualizovanú štartovú listinu stiahnete kliknutím sem… (stav k 6. 9. 2018 o 12:00 hod). Pretekári sa môžu stále prihlasovať (prihlášku nájdete nižšie).

Voľné použitie pneumatík
Niektorých pretekárov zaskočila informácia o označovaní pneumatík, ktorá sa však nezakladá na pravde. Pretekár môže použiť akékoľvek pneumatiky, teda aj dovezené so sebou. V prípade záujmu je možné pneumatiky zakúpiť aj na mieste, v tomto prípade však odporúčame ešte pred podujatím kontaktovať R. Hlodáka s HS moto racing na telefónnom čísle +421 917 465 423. Firma HS moto racing bude na mieste zabezpečovať aj servis pneumatík.

Zľava na druhú triedu
Pokiaľ sa niektorý z jazdcov rozhodne štartovať aj v druhej triede, tak na štartovné v druhej triede (lacnejšej) má zľavu 50 percent.

Trieda SSP300 je otvorená pre všetkých
Tí, ktorí svoje motocykle s obsahom 300 nemajú upravené podľa aktuálnych technických predpisov pre triedu SSP300, môžu štartovať na pretekoch tiež. Nárok na pohár majú, na body do šampionátu však nie. Je to však aj pre nich ideálna príležitosť stráviť pekný víkend plný jazdenia na Slovakia Ringu.

V sobotu večerné posedenie
Skvelá príležitosť porozprávať sa s priateľmi a organizátormi o uplynulej sezóne a takisto o plánoch do budúcej, a pochutnať si pri tom na dobrom guláši, ktorý pre vás pripravujú organizátori, sa naskytne v sobotu večer v priestore za boxmi.

Zvláštne ustanovenia
Základné informácie k podujatiu nájdete v zvláštnych ustanoveniach, ktoré stiahnete kliknutím sem…
Anglickú verziu zvláštnych ustanovení stiahnete tu…

Časový harmonogram
Predbežný časový harmonogram podujatia stiahnete tu…

Prihláška pretekára
Prihlášku na podujatie stiahnete kliknutím sem…

Text: Richard Karnok
Foto: Petr Štola

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *