Motoclub Baláž sa zúčastnil Alpe Adrie v Taliansku

Richard Karnok

Výprava Motoclubu Baláž sa šťastne vrátila z talianskej Adrie, kde sa zúčastnila prvých tohtoročných pretekov seriálu Alpe Adria Championship. Spolu s nimi sa na mieste predstavil aj Peter Šurina zo Slovakia Racingu, ktorý sa pretekov v Adrii spolu s „Balážovcami“ zúčastnil už aj vlani.

Pred štartom v talianskej Adrii
Pred štartom v talianskej Adrii

Počasie bolo veľmi premenlivé, takže mechanici sa trošku viac zapotili pri prezúvaní pneumatík. Naše želiezko v ohni, Roman Kučera zvaný Fero nesklamal a v sobotu sa neúnavne predieral pomedzi pretekárov, štartoval z 21. miesta spomedzi 27 pretekárov v spoločnej triede superbike a superstock 1000. Postupne sa prebojoval na celkovo 12. pozíciu, no potom sa prejavila zanedbaná kondička po zime a nakoniec skončil celkovo na 15. mieste, ale vo svojej triede superstock 1000 to znamenalo krásne 8. miesto.

Aj v nedeľných druhých pretekoch sa Ferovi štart celkom vydaril, ale tentoraz prišla únava o čosi skôr, kŕče v rukách mu zabránili zopakovať sobotňajší výsledok a s veľkým sebazaprením nakoniec dojazdil celkovo na 20. mieste, v triede superstock 1000 to bolo 11. miesto.

Podujatia sa zúčastnil aj šéf agentúry Slovakia Racing Peter Šurina
Podujatia sa zúčastnil aj šéf agentúry Slovakia Racing Peter Šurina

Miloš Baláž:

„V sobotu, keď sme šli na štart, tak začalo pršať. Nastal veľký chaos, všetci začali prezúvať. Časovo to bolo dosť náročné, tí ktorí nemali druhé pneumatiky na diskoch, nemali šancu to stihnúť, čo sa týkalo aj nás, navyše prestalo hneď pršať a pri pohľade smerom nahor, kde sa dal pozorovať len jeden oblak, sme sa rozhodli, že to riskneme a necháme suché pneumatiky. Po prvom kole pretekov už bolo skutočne sucho, takže Ferovi to vyšlo a mali sme z toho veľkú radosť, pričom pri lepšej fyzickej kondícii, verím, mohol byť aj do piateho miesta. Smolu mal Peter Šurina, ktorý pred pretekmi zvolil mokrý režim na trakčnej kontrole, ale nakoniec dojazdil s ťažkosťami až do cieľa. V nedeľu už bolo na oboch cítiť únavu, ale pre oboch jazdcov priniesol tento víkend veľmi dôležité skúsenosti, trať Adria je veľmi technická, vyžaduje od jazdca veľmi veľa, takže pre oboch to bol vlastne výborný tréning, oproti vlaňajšku lepšie časy a som presvedčený, že sa táto ich účasť prejaví na Slovakia Ringu a ostatných okruhoch, kde by sa im malo jazdiť oveľa ľahšie. Celkovo som teda s víkendom spokojný, splnili sme si naše ciele a môžeme sa pripravovať na ďalšie podujatie sezóny, ktoré nás čaká o tri týždne na maďarskom Pannonia Ringu.“

 

Tlačová správa Motoclubu Baláž