Motoclub Baláž hodnotí vystúpenie na Slovakia Ringu

Richard Karnok

Slovami predsedu klubu Miloša Baláža sa prenesieme o týždeň späť na Slovakia Ring, kde sa konalo predposledné podujatie seriálu IMRC.

Miloš Baláž:
„Motoclub Baláž sa na Slovakia Ringu predstavil s dvomi novými pretekármi, Jožkom Bielikom a Róbertom Dimčevom. Jožko jazdil nedávno fun cup a v našom clube sme si všimli, že zo šesťstovkou jazdí celkom slušné časy 2:24, tak som sa spýtal či nechce skúsiť Slovenský pohár, s čím on súhlasil. Štart do tohto seriálu sa mu ale nevydaril, keď mal v tréningoch dva pády, síce dal tri sekundy dole, čo bolo super, ale v treťom tréningu ho zostrelil poľský jazdec a už na štart nemohol nastúpiť. Bolo podozrenie na utrhnutú obličku, tak sme netrpezlivo čakali na výsledky z nemocnice a chvalabohu diagnóza bola len narazenie. Dúfam, že sa rýchlo zotaví a naskočí na trať medzi nás.

Druhý náš nový jazdec Robko taktiež nastúpil z fun cupu do Slovenského pohára v triede +600, v tréningoch boli menšie poruchy na motocykli, ale všetko sa dalo do poriadku a v pretekoch pekne zrýchlil, takže určite sa dá počítať na popredne miesta (jeho oporou je jeho otec a už aj náš club).

Ďalší naši jazdci Miško Ronec, nádej nášho clubu, mal smolu, keď ho sklamala technika, ale jazda bola super. Len tak tak dojazdil, dúfame, že nám v to októbri ukáže a motorka bude fungovať. Zdenko Ščasný bol náš jediný zástupca v triede Superbike v IMRC, jazda super, lenže už od Brna nás trápi elektronika na jeho stroji, hoci tiež zrýchlil na 2:18, som si istý, že by tam bolo s dobru motorku 2:14. Dúfam, že to do posledných pretekov dáme do poriadku.

Tiež nemôžeme zabudnúť na nášho čestného člena Petra Šurinu, jazdecky taktiež super, aj zrýchlenie, ale tiež technická porucha na prevodovke, no dojazdil a dokázal, že to srdce pretekára je na mieste. No a najväčšiu radosť nám urobil Roman Kučera prezívaný Fero. V Slovenskom pohári nad 600, keď sa dlho nemohol dostať pod 2:20, tak v pretekoch tam udrel 2:16 a bolo z toho 2. miesto! Super Fero, len tak ďalej!

Samozrejme, že všetko sa nedá popísať, ale som na našich jazdcov hrdý a chcem poďakovať všetkým členom Motoclubu, aj našim fanúšikom aj organizátorovi Slovakia Racing, či všetkým príbuzným našich pretekárov za všetku podporu, ktorú im dávajú, či našim partnerom HS moto racing, Moto-cup.sk, Pirelli – Viktor Noss, Renter a tiež hlavne našim mechanikom a pomocníkom, či priateľom z Vapenka racing tímu z Nového Mesta (za ich čistučkú prácu).“