Moshe Yosebashvili s Pannoniou spokojný

Richard Karnok

Pretekár slovenského tímu Sinko Hi-Tech prichádzal na Pannoniaring so zlou spomienkou na dávny pád, no nakoniec si užil výborný víkend, počas ktorého sa celý čas zlepšoval.

Moshe Yosebashvili:
„Na Pannonia Ring som nešiel s najlepšou náladou, pretože asi pred piatimi rokmi som tu na jednom Yamaha dni padol a nie ľahko, dosť si to vtedy odniesla aj moja motorka, takže som na IMRC išiel s myšlienkou že bude čo bude. V piatok som sa v prvej 20-minútovke som sa stále ešte necítil dobre a deň som ukončil s časom 2:05,6. V sobotu sa mi podaril čas 2:02,9, štartoval som z 13. pozície a snažil som sa preteky ukončiť s cieľom dokončiť s celým motocyklom, keďže predo mnou popadalo dosť jazdcov.
V nedeľných pretekoch som štartoval z 12. pozície, dobrá voľba pneu šéfa tímu Laciho Šinka mala za výsledok to, že som úplne inak cítil motocykel a vedel som naplno ťahať plyn. Po štarte som prvú zákrutu točil na siedmom mieste. Prevládajúce horúčavy sa však v ôsmom kole prejavili, soft pneumatika začala podklzovať, a tak som strategicky ubral a s cieľom dokončiť preteky bez pádu a bodovať. Preteky som dokončil na 9. mieste, ale čas 2:01,7 mi dáva dobrú nádej pre budúcnosť na tejto trati.
S pretekmi a prácou tímu som veľmi spokojný, každý zásah do motocykla zo strany môjho mechanika bol krokom vpred. Ďakujem Lacimu Šinkovi za super výkon, Erikovi Adamcovi a Marekovi Štankovi za asistenciu a rovnako Jurkovi Vargovi, môjmu tímovému kolegovi. Bol to skvelý víkend.“

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *