Mišákovci plánujú návrat

Richard Karnok 5

Po tom, ako sa so štartových listín vytratilo meno Michal Mišák a nič nebolo ani z jeho plánovaných štartov vo vlaňajšom Slovenskom pohári, pričom na štarte sa mal objaviť aj jeho otec Ján, ktorý na majstrovstvách Slovenska jazdil pred dvomi desaťročiami, boli sme zvedaví, či snáď títo dvaja celkom zanevreli na motocyklové preteky.

„Ale kdeže,“ vraví rozhodne Michal, ktorý od roku 2004 štartoval v M SR a v Alpe Adrii v triede 125 Sportproduction. „Už sa pripravujeme na sezónu a plán je taký, že opäť pôjdeme obaja.“ A prečo sa nakoniec vlani na štarte neobjavili? „Pred sezónou sme boli trénovať na Slovakia Ringu, ja na šesťstovke, otec na 125-ke a obaja sme spadli. Keď sme prišli domov a zbadala nás mama, bolo jasné, že dostaneme zaracha,“ smeje sa 27-ročný Michal, ktorý by sa rád predstavil so šesťstovkou buď v Slovenskom pohári, alebo v M SR. „To bude závisieť od časov, ktoré budem schopný zajazdiť. Navyše podľa financií uvidíme koľkých podujatí sa vôbec zúčastníme,“ dodáva.

57-ročný Ján Mišák jazdil v Majstrovstvách Slovenska v rokoch 1987-93 a prvý raz sa po rokoch na okruhu predstavil v roku 2007 v tréningu na podujatie Race for fun na trenčianskom letisku so synovou 125-kou, potom si predvlani vyskúšal Slovakia Ring a keď už sa zdalo, že sa s jeho návratom zmierila aj rodina, prišiel spomenutý pád a bolo treba čakať na čas, až hladina hnevu doma upadne na prijateľnú úroveň. „Už je to všetko v poriadku, aj keď to nebolo jednoduché, pri páde som si zranil nohu, ktorá bola niekoľko mesiacov od kolena nadol celá čierna,“ vraví starší Mišák. „Motorka je už nachystaná, takže si to ideme opäť užiť. Už vlani sa mi na jar jazdilo výborne, verím, že to bude skvelá zábava. Po tých peripetiách to však musím brať trošku voľnejšie…,“ dodáva Ján, ktorý v kútiku duše dúfa, že by sa na trati objavil aj jeho kamarát a súper Michal Puškár senior.

Podľa predpokladu je u Mišákovcov správna bojovná nálada, čo u ľudí ktorí toľké roky milujú motocyklový šport ani nemôže byť inak. A keďže Michalova 14-ročná sestra Pavla vyrastá práve v tomto prostredí, neprekvapilo by ma, keby sme raz na štarte uvideli aj ju… Ale čo by na to povedala mama…

5 komentárov k článku “Mišákovci plánujú návrat

  1. Vidim, že s tým zarachom to máme stejné 😀 ja som tiež po páde na Slovakia ringu dostal stopku od mamky 😀 😀 😀

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *