Miro Laki Sloboda zvíťazil na Slovakia Ringu

Richard Karnok 1

Pôvodne to mal byť len malý piatkový tréning s priateľmi na Slovakia Ringu. Lenže sa tam primiešal Alpe Adria šampionát s IMRC Cupom a ani neviem ako, v nedeľu večer som si odvážal dva poháre za prvé miesta v triede IMRC 600 🙂

Alpe2016Laki033Takže malý jednodňový tréning na nadchádzajúce roadracingové preteky v mojich obľúbených Hořiciach sa pretiahol na celovíkendové zápolenie. Pravdou však je, že za to veľkou mierou môžu priatelia Michal Hajný a tímový kolega Milan Murgaš, ktorí ma presvedčili, aby som zostal. Pôvodne som mal totižto robiť Milanovi mechanika a pojazdiť som si mal len popri tom. Potom mi však Michal prenechal miesto, takže som dostal možnosť dopracovať sa až na pódium a tak splatiť Milanovi a Michalovi ich dôveru.

Štvrtok a piatok bolo nad Slovakia Ringom nechutné počasie, preto som si jazdu moc neužil. Avšak v sobotu už bolo o niečo lepšie a nedeľa bola z hľadiska dažďa najlepšia, avšak zasa fúkal nepríjemný vietor a ochladilo sa. Tentoraz nebol s nami člen nášho tímu, môj syn Leo, ktorý bol na pretekoch v talianskej Ale so svojou Ohvalou.

V našich špecifických boxoch však nebolo clivo, veď sme spolu s kamarátmi Milanom Murgašom a Dušanom Kovárikom, ladili stroje na maximálny výkon. Všetci traja za tím Laki RT 53. V nedeľu doobeda sme si dali kvalifikáciu, v ktorej sme sa s Milanom preťahovali o to, kto je lepší, teda nie… o to, kto bude v tento deň prvý na štarte. Nakoniec nám však obom vypálil rybník Laczkó Máté z Maďarska a na štart poobedňajších pretekov sa ako prvý postavil práve on. Druhý bol Milan a na mňa zostalo až tretie miesto.

Preteky našej triedy štartovali v nedeľu na Slovači až ako predposledné. Za nami už išli len chalani z triedy IMRC 1000. Medzitým sa aj časť paddocku stihla zbaliť, keďže mali odjazdené. Nič nám to však neubralo z chutí poriadne si zajazdiť a pobiť sa aj o dáky ten dobrý výsledok. Nič sme si síce nedarovali, ale vpredu bol mladý Laczkó, takže som musel chvátať za ním. Matea som dobehol a následne sme sa až do konca pretekov preťahovali o prvé miesto. On je viac vyjazdený na okruhoch, takže mal trošku navrch v technických pasážach, ja som zasa cez zimu “poladil” motor, takže som mu to na rovinkách vždy vrátil. Milan Murgaš sa rozhodol, že sa nebude miešať medzi dvoch kohútov čo sa bijú a tak nás sledoval z trošku väčšej vzdialenosti.

Ako povedal v priebehu pretekov komentátor na Slovakia Ringu, Rišo Karnok, boli to jedny z najlepších pretekov v ten deň, pretože o víťazstvo sa skutočne bojovalo až do posledných metrov pretekov. A ako to dopadlo? Môžete tri krát hádať 🙂 Takže na záver dňa prišla sladká odmena za víťazstvo. Boli dve vyhlasovania, jedno medzinárodné hodnotenie, kde som bol prvý ja a za mnou Mateo a Milan a druhé ako Slovenský pohár, a tam mňa s Milanom na pódiu doplnil aj tímový kolega Dušan Kovárik. Takže pódium kompletne obsadil náš tím!

Milí priatelia a sponzori. Znovu vám všetkým ďakujem ja a aj celý náš tím za podporu. Dúfam, že vám budeme takéto radostné správy prinášať aj naďalej. S úsmevom sa s vami lúči celý tím Laki RT 53. Vidíme sa už koncom tohto týždňa v Hořiciach.

Zdroj: lakirt53.com

Jeden komentár k článku “Miro Laki Sloboda zvíťazil na Slovakia Ringu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *