Miloš Baláž hodnotí vystúpenie Motoclubu na Slovakia Ringu

Richard Karnok

Prvé podujatie novej pretekárskej sezóny má za sebou Motoclub Baláž, ktorého jazdci štartujú hneď v niekoľkých triedach, pričom nováčikovia z tímu sa predstavili už v piatkovom podujatí Fun Cup.

Motoclub sa aj tento rok rozrástol o nových členov, o čom vás budeme informovať v najbližších dňoch správou z členskej schôdze, ktorá sa v Hlohovci uskutočnila len pár dní pred prvými pretekmi na Slovakia Ringu. Teraz vám prinášame hodnotenie vystúpenia klubu na prvých pretekoch slovami jeho predsedu Miloša Baláža.

Motoclub Baláž
Motoclub Baláž

Miloš Baláž:

Predovšetkým by som spomenúť tých, ktorí nás nemohli reprezentovať, ako Michal Ronec a jeho brat Milan, ktorí nemajú ešte pripravené motocykle, taktiež Zdenko Ščasný rieši kúpu motorky, Braňo Bokora odcestovaný, Samo Žák rovnako nemá moto, Miloš Kluc bol na podujatí zamestnaný prácou technického komisára.

Robert Dimčev
Robert Dimčev

V piatkovom podujatí Fun Cup sme mali štyroch jazdcov, Jozef Bielik síce ma B licenciu, ale po minuloročných troch pádoch v jednom dni sa musel aklimatizovať aj skúšať a nastavovať motocy

kel, no ako sme spolupracovali spolu, tak sa mi zdalo, že má troška viac rešpektu k jazdeniu, dúfam, že sa do toho znova dostane. Bola by to škoda, keby nás nereprezentoval, pretože talent určite má. K našim začiatočníkom, Marek Šurina skončil v D skupine na 18. mieste a Dano Šurina na 30. mieste a tiež Paťo Mazsár, ktorý mal problémy s prilbou, ktorá sa zahmlievala ale dojazdil.

Prejdem k IMRC Cupu, tam sme mali v triede +600 Roba Dimčeva, ktorý sa slušne posúval časom nižšie a nižšie, tak sme boli celkovo spokojní, lenže v nedeľu pekne vyštartoval a v jednej zatáčke to troška viac zatvoril a bol z toho pád na predne koleso. Škoda, bol okolo 4. miesta. Robo ma zlomeninu malíčka a je aj doudieraný, dúfame, že na ďalších pretekoch bude štartovať.

Roman Kučera
Roman Kučera

V medzinárodnom šampionáte Superstock 1000 sme mali želiezko v ohni Romana Kučeru zvaného „Fero“. Tréningové jazdy dopadly celkom slušne, ale prišla sobota a Roman sa nevedel sústrediť na jazdenie a prišla troška nervozita, stále sa nemohol dostať pod 1:35. Síce sme odstránili trasenie predku, boli krivé kotúče, dali sme nové, ale aj tak sa nám nepodarilo isť dole s časom, takže do sobotňajších pretekov sme štartovali z posledného radu. Štart mal síce ukážkový, ale približne vo štvrtej zatáčke Roman spadol, čo nás síce mrzelo, ale chvalabohu sa mu nič nestalo, no motorka bola trochu poničená, takže mechanici Peter a Paťo Majerníkovci mali čo robiť až do 2:30 hod ráno, kedy bola motorka nachystaná na nedeľu.

V nedeľu sa k nám v tejto triede pridal aj Miro Bučko, ktorý predtým vôbec netrénoval, čakal ho len jeden voľný tréning a hneď kvalifikácia, a tak samozrejme nebol čas ani na nastavenie podvozku a ostaných častí motorky. Na cieľovej rovine sa mu veľmi vlnila až musel uberať, takže tiež štartoval z posledného radu s „Ferom“.

Miroslav Bučko pred svojím prvým štartom
Miroslav Bučko pred svojím prvým štartom

Štart mali slušný obidvaja, Roman sa držal pred Sekerom skoro celé preteky, ale Romanovi ukázali modrú vlajku, tak samozrejme, že ju rešpektoval a Sekera toho využil a obehol Romana, ktorý tak skončil na 18. mieste medzinárodne. Miro jazdil len aby dokončil, priznávam, že som ho dával dolu z trate, ale nakoniec dojazdil tieto preňho prvé preteky.

Som rád, že sa nič až také vážne nestalo a že sa aj Robo rýchlo uzdraví. Samozrejme, chcel by som poďakovať tým, ktorí nám pomáhajú a podporujú: HSmoto racing p. Hlodákovi, MOTUL p. R. Bohuslavovi, Sebimoto p. M.Šemberovi, STAVHIT p. S. Žákovi, BTA Goup p. B. Takáčovi, Renter p. S. Gasparinovi, PB print reklamnej agentúre, p. P. Bučekovi, Moto-cup p. R. Karnokovi, Slovakia Racing p. P. Šurinovi a p. M. Hambálkovi, SMF a Slovakia ringu.

Text: Richard Karnok
Foto: autor a Motoclub Baláž