Miloš Baláž a Matěj Smrž rokovali o spolupráci SMF a AČR v roku 2019

Richard Karnok

Vo štvrtok 22. februára sa spolu stretli zástupcovia národných federácií Českej a Slovenskej republiky, páni Matěj Smrž (predseda Výkonného výboru SZM AČR) a Miloš Baláž (viceprezident SMF pre CPM), aby spolu prerokovali možnosti vzájomnej spolupráce v pretekárskej sezóne 2019.

Stretnutia sa za českú stranu zúčastnil aj pán Marek Morávek. Všetci traja sa poznajú ešte z čias aktívnej pretekárskej kariéry, a tak ich spoločná komunikácia prebiehala v skutočne otvorenej atmosfére. Stretnutie sa nieslo v duchu pomôcť cestným motocyklovým pretekom a pretekárom.

V úvode stretnutia sa hovorilo o mládežníckych pretekoch. Je známe, že na tento rok AČR, ktorý už aj zverejnil svoje športové predpisy, už neparticipuje na spoločnom medzinárodnom šampionáte JIMC, v ktorom tak zostali maďarská (MAMS) a slovenská (SMF) federácia. Napriek tomu sa Smrž s Balážom dohodli na tom, že pretekári AČR a SMF sa môžu naďalej zúčastňovať vzájomných podujatí, pričom SMF bude mať možnosť na niektorých podujatiach AČR vyhodnotiť aj národné majstrovstvá SR v konkrétnych triedach.

Druhým bodom rokovania bolo predsezónne testovanie na Slovakia Ringu, ktoré sa bude konať 17. apríla. Držitelia celoročných pretekárskych licencií SMF a AČR budú testovať počas celého dňa bezplatne, pričom je dôležité, aby si na miesto priniesli svoju platnú pretekársku licenciu.

Ďalším bodom rokovania bolo spresnenie názvu záverečných pretekov sezóny na Slovakia Ringu, ktoré sa uskutočnia 11.-13. októbra 2019. Podujatie ponesie názov CENA SLOVENSKA – MEDZINÁRODNÉ MAJSTROVSTVÁ ČESKEJ A SLOVENSKEJ REPUBLIKY. Preteky v triedach 125SP, 125GP, Moto3, SSP300, SST600, SST1000 a Superbike (plus Open -600 a Open +600) budú súčasťou MM ČR aj M SR.

V otázke tried 125SP a 125GP a Moto3 pán Baláž predniesol možnosť zaradiť do kalendára M ČR aj podujatia 30. 4.-1. 5. na Slovakia Ringu (variant č. 5) a 14.-16. 6. na letisku v Trenčíne, ktoré sú súčasťou šampionátu Alpe Adria v týchto triedach. Pán Smrž prisľúbil, že tento návrh prerokujú na zasadnutí Výkonného výboru SZM AČR.

V tomto čase bolo do kalendára AČR M ČR triedy 125SP zaradené aj podujatie Cena Slovenska, pričom pán Smrž rieši situáciu okolo možnosti štartu na podujatí pre pretekárov s B-licenciami AČR.

Obaja zástupcovia federácií sa dohodli aj na ďalších pracovných stretnutiach počas pretekárskej sezóny.

Text: Richard Karnok
Ilustračné foto: Pavel Salaba

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *