Miklánkovi obľúbené Brno vyšlo

Richard Karnok

Tretie podujatie seriálu IMRC a slovenského šampionátu znamenalo pre Ladislava Miklánka ďalší výkonnostný progres a okrem štyroch pohárov si z juhomoravskej metropole odváža aj osobný rekord na tejto trati a dobrý pocit z postupu na štvrté miesto v seriáli IMRC a druhé v Majstrovstvách Slovenska.

Ladislav Miklánek:
„Brno patrí medzi moje obľúbené okruhy, tak som pevne dúfal v dobrý výsledok a preto som sa rozhodol ísť už vo štvrtok večer, aby som v piatok troška zatrénoval. Keďže sa do Brna dostanem tak raz ročne, tak nech už to stoji za to :-). Čo sa týka jazdenia, tak v tréningoch som sa neskutočne zašíval, ako keby som išiel na spotrebu a to sa mi postaralo o dosť zlú štartovú pozíciu. Je však pravda, že mne sa lepšie štartuje keď mam nejaký ten rad pred sebou. Do sobotných pretekov som sa tešil, cítil som sa dobre, motorka šliapala perfektne a dokonca som po dvoch rokoch zmenil prevod 🙂 Štart som dal takým žabacím štýlom z miesta dvoma skokmi vpred a bolo to také zlé, že som očakával kauzu zozadu, ale asi som dosť veľký na to, aby si ma všimli, že to nemám úplne pod kontrolou :-).
Po prvej zákrute som sa dal dokopy a začal som stíhaciu jazdu, aj keď s opatrnosťou, lebo Brno mám už odskúšané z jazdcami bikepromotion a viem, že tí nedajú nič zadara :-). Nakoniec z toho bolo ceôlkom pekné tretie miesto celkovo v IMRC a druhé do slovenského majstráku, takže spokojnosť. Nedeľa sa niesla v podobnom scenári ako sobota a na malý rozdiel, že na štarte som si dal o skok menej,tak som mal zas čo doháňať :-). Celkovo hodnotím víkend perfektne, atmosféra bola super, preteky napínavé, počet bodov narástol, takže spokojnosť veľká, za čo aj ďakujem firmám Males, Slovitrans, Z.D.S, Pekov, Drevopam, Sematech a Fmoto.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *