Miklánkov letecký deň

Richard Karnok

Aj napriek highsideru v posledných pretekoch môže Ladislav Miklánek z Vapenka Racing Teamu považovať uplynulú sezónu za úspešnú. Okrem titulu vicemajstra Slovenska v triede Superbike mu patrí aj výborná piata priečka v hodnotení seriálu IMRC.

Ladislav Miklánek:
„Na predposlednom podujatí IMRC som si dal záväzok, že pôjdem aj troška trénovať pred posledným podujatím, aby som si napravil chuť do pretekania, ale bohužiaľ mi to nevyšlo, tak som sa snažil využiť aspoň piatkový Fun Cup, ale vo štvrtok pri príprave motorky som zistil poruchu, kvôli ktorej som prišiel na okruh až v piatok poobede. V sobotu boli dva voľné tréningy, ktoré som chcel využiť, bohužiaľ trať bola mokrá a pokúšať na vode mi práve múdre nepripadalo, keď mi naša tímová rosnička Durdo, povedala, že na preteky bude sucho :-).
Kvalda klasika o ničom a už sa len tešiť na preteky. Tie prvé boli super, boli veľmi vyrovnané výkony, samé predbiehačky a keď som prvý raz pozrel na tabuľu, tak boli už len dve kolá do cieľa. Na nedeľu som sa tešil, lebo po sobote som sa cítil dobre, akurát vďaka počasiu zas nebolo možné trénovať a kvalda, ktorá nebola až taká zlá, ale ani pochváliť ju nemôžem :-), ale ja som na to zvyknutý :-). Štart som dal prískokom vpred, takže začali obiehačky a keď som sa už usadil  za Radom Dulíkom, tak som si dal pohov, lebo som vedel že Rado pôjde rýchlo a aby som zbytočne niečo nevyviedol, veď ešte bolo kopec kôl pred nami. Bohužiaľ, myslím, že v šiestom kole v najpomalšej zatáčke z výjazdu ma začal predbiehať zadok a nejako nie a nie chytiť sa a už keď sa chytil, tak už mi nič iného nezostalo len sa zahrať na supermana :-(, po neskutočnom kolotoči som hneď cítil silný tlak v ruke a vedel som, že už je koniec.
Škoda toho, konečne som sa cítil super v pretekoch a variant č. 1 sa mi páči viac ako štvorka. aj keď mám na nej najviac odpadane :-). Cely víkend bol super, zas neskutočná partia ľudí, dokonca „som aj rád, že som konečne zažil tzv. highsider so všetkým čo k nemu patri“, lebo však doteraz som si len ustielal na predne kolo, čo už oproti tomuto bola celkom nuda :-).
Za najkrajšiu sezónu akú som zažil by som sa chcel poďakovať hlavne firmám Males, Slovitrans, Styx Vráble, Autodoprave Mego Marián, ZDS, Pekov, Šematech a Drevopam a určite aj vsetkym z Vapenka racing teamu za zázemie a taktiež Motoclubu Baláž za ich odvahu, že dokázali mať celú sezónu vedľa nás box 🙂 a v neposlednom rade Milošovi Balážovi za okamžité vybavenie lekárskeho ošetrenia ;-).“