Mihalkovičova spokojnosť z posledným podujatím

Richard Karnok

Úvod sezóny Pavla Mihalkoviča nebol ideálny, pre technické problémy sa trápil a dve podujatia dokonca vynechal. V posledných dvoch častiach seriálu IMRC, ktoré sa jazdili na Slovakia Ringu, však potvrdil svoj jazdecký potenciál a dokázal, že s kvalitnou technikou by mohol pomýšľať na veľmi vysoké priečky.

Pavol Mihalkovič:
„Na toto podujatie som sa veľmi tešil kvôli variantu trate, ktorý bol zvolený. Počasie malo byť vraj vybavené, ale v sobotu zrána im to veľmi nevyšlo :-). Prvé dva voľné tréningy som neabsolvoval pretože dráha bola mokrá a prezúvanie by bolo asi zbytočné, keď dráha schla a bolo jasné že kvalifikácia sa pôjde na suchu a ja vodu nemám rád 🙂 Do pretekov som štartoval zo 14. pozície, ktorú sa mi podarilo zlepšiť na 9. miesto medzi Superstockmi.
V nedeľu sa mi podarilo vybojovať si na štarte 9. miesto, ale na štarte som trochu zaspal, a tak som sa prepadol o pár miest dozadu, čo som potom doháňal celé preteky naspäť, ale s mojím výkonom v nedeľňajších pretekoch som bol veľmi spokojný, lebo verím tomu, že ak by bolo ešte o pár kôl viac, tak by som sa dostal aj na lepšiu pozíciu. Nebolo to prvýkrát kedy by som chcel aby boli preteky vypísané na viac kôl.
Táto sezóna nebola pre mňa najlepšia, keď som kvôli tlmičom neštartoval na Hungáči a ani v Brne, na ktoré som sa tešil asi najviac z tohtoročného kalendára. Tento víkend bol mojím najlepším v tejto sezóne :-). Na záver by som chcel poďakovať môjmu otcovi hlavne za finančnú podporu a taktiež aj kolegom z tímu a verím v dobrú spoluprácu s nimi aj budúcu sezónu.“