Mihalkovičova smola na úvod sezóny

Richard Karnok 1

Na podujatí seriálu IMRC sa cez víkend na Slovakia Ringu v Medzinárodných majstrovstvách Slovenska v triede Superstock 600 predstavil aj Pavol Mihalkovič.

Paľo do novej sezóny nevkročil práve najlepšie, keď už v úvode sobotných pretekov spadol, ale vďaka úspešnej oprave motocykla si v nedeľu aspoň trošku vylepšil náladu, keď nakoniec mohol štartovať v druhých pretekoch. V tých postupne zrýchľoval a nakoniec obsadil dvanástu priečku, pričom medzi Slovákmi bol tretí. To mu však nie je nič platné, podľa nových pravidiel sa totiž hodnotenie národného šampionátu nevyhlasuje, pokiaľ nie je na štarte minimálne šesť pretekárov a tentoraz štartovali piati.

Pavol Mihalkovič:
„Prvé dva tréningy som ešte zabiehal motorku a do kvalifikačného som išiel už naplno. Túto sezónu som chcel prejsť na Pirelli a tak sme ich aj obuli do kvalifikačných. S časom som bol celkom spokojný keďže to bol začiatok sezóny a aj nové skúsenosti s novými pneumatikami. V prvých pretekoch mi šmyklo zadné kolo a ja som sa už len šúchal po zemi. Mne sa našťastie nič nestalo, tak som sa rýchlo postavil a utekal som sa pozrieť na motorku či sa dá na nej pokračovať a to sa teda nedalo. Nešla ani naštartovať a to bol najväčší problém čo sa riešil do polnoci. Vďaka kolegom z boxu, hlavne Paľovi Grmanovi a pánovi Žákovi sa motorku podarilo opraviť, pozháňať nové veci, niečo povyrovnávať a tak som mohol jazdiť aj na druhý deň. Na motorke som mal v druhej kvalifikácii stále obuté Pirelli, z ktorých som mal strach a to sa ukázalo aj na tom, že som štartoval z posledného miesta. Do druhých pretekov sme obuli naspäť Dunlopy, ale aj tak som mal ešte v zákrutách stále rešpekt. S istotou môžem ale povedať, že už Pirelli viac na mojej motorke nechcem  :lol:.“

Jeden komentár k článku “Mihalkovičova smola na úvod sezóny

  1. Na slovakiaringu su rozhodne lepsie Dunlop, dlhsie vydrzia v rovnakej kondicii a hlavne su na slovakiaringu rychlejsie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *