Michal Ronec spokojný s Pannonia-Ringom

Richard Karnok

Cez víkend sa na maďarskom okruhu Pannonia-Ring uskutočnilo tretie podujatie medzinárodného šampionátu Alpe Adria. Na mieste sa v triede Superstock 600 predstavil aj slovenský pretekár Michal Ronec, jazdec tímu FUGU Racing.

Michal Ronec:

Tento víkend hodnotím ako dosť vydarený, nakoľko som dlho pred ním nesedel na motorke. Samotný piatok bol upršaný, takže sa veľmi nejazdilo. Sobotná kvalifikácia dopadla dobre, zrýchlil som na 2:02,8 min, ale popravde nie je to agentúra a s tým časom to stačilo tak na 19. miesto, v rozmedzí od 1:59 – 2:02 bolo 17 jazdcov, takže celkom nabité pole.

Štart prvých pretekov sa mi nepodaril, keďže ma Poliak vytlačil do trávy na rovinke a do prvej pravej som išiel do štrku, boli aj strkanice, ale nepadol som a vrátil som sa naspäť. Skúsil som stíhaciu jazdu, ale od šiesteho kola som už pri malej akcelerácii nemal grip na zadnom kolese. Dosť som s tým bojoval a to ma oberalo o silu, nakoľko na Panonke je to aj dosť o kondičke. Skončil som 12. v triede stock s časom 2:01,7 min. Potrebovali sme spraviť zmeny v nastavení podvozku, keď prišiel môj mechanik na podvozok Tomáš Svitok, tak som si vypočul právom pár teplých slov, že čo sme stým robili 🙂 Tomáš vymenil pružinu, naklikal – odklikal – preklikal!

V nedeľu už vo warm – upe som vedel, že nastavenie je super a cítil som sa na tom veľmi komfortne, keďže som išiel hneď prvé kolá dosť rýchlo. Samotné preteky som si povedal, že štart musím veľmi tvrdo a hneď aby som sa prebojoval dopredu, to sa mi aj podarilo a dostal som sa na 8. miesto vo svojej triede, celé preteky sme bojovali o 6. miesto. Cítil som, že mám na to sa posunúť dopredu, ale nevyjazdenosť ma nepustila. Pri konci pretekov mi odchádzala kondička a začali mi tvrdnúť ruky. Skončil som ôsmy, s časom 2:00,8 min, čo už je asi aj celkom rýchlo. Takže spokojnosť nadovšetko, lebo cítim, že rýchlosť tam je.

Chcel by som poďakovať hlavným sponzorom: FUGU racing, ROYALService – Oprava Obuvi, Kľúčová služba, Gravírovanie, Aukčný Dom, s.r.o. Hlohovec, potom partnerom ako Quad-Moto s.r.o, Motard Design – Erik Samák, SK Energy Servis – Tomas Svitok, DRT racing team – Viktor Dušek, Andy Winson. Motoclub Baláž a jeho šéfovi Milošovi Balážovi za zázemie Hospitality, Marekovi Majerčíkovi za vytvorený komfort a servis, rodinke, manželke, psom :-), fanúšikom a všetkým čo ma podporujú a držia palce. Snáď som nezabudol na nikoho. Ďakujem
Vidíme sa 27.-29.7. v chorvátskej Rijeke na okruhu Grobnik!

Tlačová správa Michala Ronca

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *