Michal Ronec sa predstavil vo výbornej forme

Richard Karnok

Po dlhej prestávke sa na majstrovskom podujatí objavil Michal Ronec, ktorý sa v poslednom čase objavoval len na agentúrnych podujatiach. Počas uplynulého víkendu na Slovakia Ringu sa predviedol vo výbornej forme a je veľká škoda, že sa na pretekoch šampionátu Alpe Adria neobjavuje pravidelne.

Michal Ronec:

Na Alpe Adriu a ešte k tomu na Slovakia Ringu som prichádzal pravdupovediac so zmiešanými pocitmi, lebo som nevedel čo ma čaká. V poslednej dobe som jazdil prevažne iba agentúrky a Fun Cupy. Ale tešil som sa, že si konečne zajazdím medzi strelcami a taký môj cieľ bol bodovať, teda do 15. miesta, to by bolo pre mňa Top.

Piatkové tréningy som sa po mesačnej pauze troška hľadal, takže skôr to bolo len o vození a nastavovaní motorky na sobotu. V sobotu sa mi už išlo o dosť lepšie, aj teplota vzduchu nám priala, a kvalifikácia znamenala štart z 11. miesta. Samotné preteky boli celkom zaujímavé, lebo sa mi vôbec nepodaril štart a bol som do prvej zákruty predposledný. Takže som si v prilbe vymenil sám sebe pár slušných slov 🙂 no ale snažil som sa uvoľniť a ťahať plyn čo to dá. Po štyroch zákrutách som chytil dobré tempo a začal som obiehať súperov, až z toho bolo nakoniec 7. miesto v rámci AA a štvrté v IMRC. Zo soboty mám ozaj veľkú radosť, lebo je to pre mňa skvelé byť v AA na 7. mieste a ešte s tým výkonom motora ktorý mam.

Nedeľa už bola o inom, štartoval som opäť z 11. miesta, štart sa mi aj celkom podaril, chcel som si dať prvé kolo na zohriatie pneumatík, lebo predo mnou v prvej ľavej išli dvaja jazdci na hubu, tak si hovorím OK, počkám ešte a od druhého kola idem rovnako ako v sobotu. No prišla kuriózna situácia, po štvrtom horizonte ma strašne roztriaslo, až tak, že mi nohy vyleteli, ale to bolo ešte v pohode, ustál som, no ako sme sa blížili do poslednej pravej zákruty, tak som siahol po brzde a tá ostala visieť, proste musel som napumpovať brzdu aby mi opäť fungovala, ale to už bolo moc neskoro lebo som mal štrkovú zónu asi tak 20 metrov pred sebou, neostávalo mi nič iné, iba to napáliť v plnej rýchlosti do štrku, štrkovú zónu som preletel tak strašne rýchlo, až som myslel, že idem až do Dunajskej 🙂 a zastavil som asi tak meter pred zvodidlami… Snažil som sa dostať späť na trať, čo mi dosť dlho trvalo a rozmýšľal som, či idem ďalej alebo idem dole, no nakoniec som sa rozhodol, že dojazdím aj keď posledný, aspoň „čestne“, že sa nevzdávam, dúfajúc, že sa mi podarí dotiahnuť aspoň posledného, čo sa nepodarilo, no nevadí. Také veci sa stávajú a končia ďaleko horšie.

Víkend hodnotím spokojnosťou, chcem poďakovať PFB racing teamu, partnerom Klenoty Trend, B.R.P.TOP, BB Business group, SULKA safety products, X-Group, TGD, s.r.o., Aukčný Dom Hlohovec, ďalej svojej najbližšej rodine za podporu, fanúšikom a Romanovi Kudlíkovi – GARO za kvalitne odmakaný víkend v rámci servisu a starostlivosti na trati a mimo nej. Ešte raz veľká vďaka.

Tlačová správa Michala Ronca
Foto: Slovakia Racing