Michal Ronec s Rijekou nadmieru spokojný

Richard Karnok

Vydarenú premiéru na okruhu v Rijeke má za sebou slovenský pretekár tímu FUGU racing, Michal Ronec. Na tomto chorvátskom okruhu sa konalo štvrté podujatie šampionátu Alpe Adria a tretie majstrovstiev Slovenska.

Michal Ronec:

Preteky Alpe Adria a MSR v Rijeke hodnotím aj pre veľký pád na výbornú. Do Rijeky sme prišli v stredu večer aj kvôli štvrtkovým tréningom, na ktorých som spravil asi 70 kôl. Každý výjazd, či už vo štvrtok alebo v piatok, znamenal posun s časom dopredu. Cieľ za víkend bol Top 10 v AA a čas aspoň 1:34, nakoľko som tu nikdy nebol.
V sobotu na kvalifikáciu sme s Marekom Majercčíkom mechanikom zvolili taktiku na dva výjazdy, prvý výjazd na 4 kolá som spravil čas 1:32:6 a ten druhý hneď prvé merané kolo 1:31:9, strata na druhého 0,9 s, smial som sa do prilby a sám sebe si hovoril „ty si riadne prepnutý“ 😀 keďže som nemal v kvalde ani nové gumy, hneď som išiel dole, zbytočne neriskoval.
V samotných pretekoch sme zvolili taktiku, že od štartu aspoň prvé 3 kolá pôjdem veľmi agresívne, až pokiaľ sa neurobia skupinky. Štart sa mi veľmi podaril a v podstate do polovice pretekov som sa vozil za 4-člennou skupinkou, ktorá bojovala o prvé miesto v mojej triede STK600. Nechápal som tomu, ale v pohode som sa za nimi vyvážal. V polovice pretekov sme sa na konci cieľovej roviny zrazili s jazdcom a nechtiac ma trafil zo stúpačkou do pravého lýtka. Veľmi ma to bolelo v pravých zákrutách a tým mi aj odchádzali sily, nakoľko je tento okruh veľmi náročný na kondičku. Konečný výsledok nakoniec v AA 6. miesto, v rámci MSR 1.miesto a čas 1:31,9.
Nedeľa nevyšla podľa predstáv, vo Warm Upe som po vlastnej chybe spadol, lebo som nabehol príliš na vnútorné obruby a to ma vystrelilo na Gagarina 😀 Motorka bola dosť kaput, ale tu musím veľmi, veľmi poďakovať Marekovi, Petrovi Bakytovi a ďalším, ktorí mi to dokázali zložiť za cca pol hodiny. Stihli sme to a chceli sme ísť kvôli bodom, ale ako som vyšiel na trať a hovorím si, že všetko vyzerá dobre, vtom mi zhasla motorka, vyskratovalo elektriku, a to v tej istej zákrute kde som spadol.
Vnímam to, že to tak malo byť. Veľká vďaka patrí Jaromírovi Chlupovi z Dafit racing, ďalej p. Gesslbauerovi st., jazdcom Ivanovi Višák a Bartlomiejovi Cabalovi, ktorí boli veľmi ochotní nám zapožičať náhradné diely, ktoré som nemal. Nakoniec môj najväčší súper preteky nedokončil a vďaka tomu som si vytvoril slušný bodový náskok.
Zo samotného víkendu som veľmi prekvapený a zároveň nadmieru spokojný. Chcel by som poďakovať hlavným sponzorom FUGU racing, ROYALService – Oprava Obuvi, Kľúčová služba, Gravírovanie, Aukčný Dom, sro Hlohovec, potom partnerom ako motobiker.sk, Motard Design, SK Energy Servis – Tomáš Svitok #65, Andy Winson, Motoclub Baláž a jeho šéfovi Milošovi Balážovi za zázemie Hospitality a skvelú náladu aj vďaka super partii ľudí – Marekovi Majerčíkovi za opäť neskutočne fantasticky odvedenú prácu a vytvorený komfort, rodinke, manželke Erike za trpezlivosť, fanúšikom a všetkým čo ma podporujú a držia palce. Snáď som nezabudol na nikoho. Ďakujem.
Vidíme sa 31.8 – 2. 9. v rakúskom Spielbergu na Red Bull Ringu!

Tlačová správa Michala Ronca
Foto: Petr Štola

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *