Michal Ronec o prvých pretekoch Alpe Adrie

Richard Karnok

Počas prvého májového víkendu sa na Slovakia Ringu v rámci podujatia šampionátu Alpe Adria v triede Superstock predstavil aj slovenský pretekár tímu FUGU racing Michal Ronec. V rozhovore nám prezradil, ako bol s víkendom spokojný.

Michal, ty si na Slovakia Ring prišiel dosť neskoro…
Veru, príchod na okruh bol dosť hektický, keďže sme meškali a prvý výjazd som nešiel, no aspoň sme mali čas riešiť nastavenie, čo sa ale v druhom výjazde preukázalo nie celkom pozitívne.

Kvalifikácia ti ale vyšla…
Šli sme do nej s vabank nastavením, celkovo z toho bolo 12. miesto s časom 2:14:9, teda určite spokojnosť, ale ambície sú vyššie.

Čo vravíš na sobotňajšie preteky?
Čo sa týka mňa, tak boli hrozné. Zvolil som zlú zmes zadnej pneumatiky a v podstate od druhého kola som stým musel bojovať až do cieľa, motorka sa správala ako na diskotéke, už mi chýbali len slúchadla do uší, časy som jazdil pomalé okolo 2:15-16. Aspoň som sa snažil zameriavať na Peťa Kačabu, ktorý ide aj medzinárodné majstrovstva republiky. Mal som šťastie, že ako nováčik tejto triede je ešte slabší na brzdách, ale na výjazdoch som sa v sobotu žiaľ nechytal. Vozil som sa za ním a pripravoval som si ho na obehnutie, čo sa mi aj podarilo, ale do poslednej pravej som brzdil príliš neskoro a podarilo sa mi zle zaradiť rýchlosť.

Celkovo z toho bolo desiate miesto v Alpe a druhé v M SR, ako vyzerala nedeľa?
V nedeľu som štartoval z 13teho miesta, keďže pre postavenie na štarte sa brali časy aj z kvalifikácie, ale aj zo sobotných pretekov. Samotný štart sa mi celkom podaril, od začiatku som sa zamotkal v tretej skupinke, kde nás bolo asi 5-6 jazdcov. Zvolil som ale zlý prevod, na ktorom sa mi vo warm upe išlo super, žiaľ v pretekoch je iné tempo a motorku som pretáčal už od konca paddocku. Keď sa mi podarilo obehnúť všetkých jazdcov, bolo tri kolá do konca a skupina predo mnou bola už veľmi ďaleko. Nakoniec som zvolil taktiku udržať miesto do konca. Celkovo som bol deviaty v Alpe a prvý v M SR.

Ako teda hodnotíš víkend a čo hovoríš na nového promotéra Alpe Adrie?
Hodnotím to ako veľmi pozitívny víkend, ale chýba mi väčšia dravosť, ktorú som na agentúrnych vozeniach stratil, ale ciel bol TOP 10 v Alpe Adrii tento rok. Nový promotér Lutec Racing ma veľmi prekvapil, myslím že to bola veľmi dobre zorganizovaná práca a ako čerešnička na torte live vysielanie.

Poďakovanie za víkend?
Chcel by som poďakovať Marekovi Majerčíkovi, ktorý mi robil mechanika, Marekovi Páleníkovi za auto, otcovi ktorý sa snažil pripraviť motorku, Vladovi Lidikovi, on vie začo, Romčovi Kučerovi „za dobre odvedenú prácu ako hosteska“ 🙂 Tomášovi Svitkovi – SK Energy za setup na motorke, Milošovi Balážovi, manželke Erike, celej rodine, samozrejme tímu FUGU racing, sponzorom a všetkým fanúšikom, ktorí ma prišli podporiť.

Kde ťa uvidíme najbližšie?
Druhé preteky Alpe Adrie v Poľsku vynechávam a štartovať budem až na Pannonia-ringu, kde sa 30. 6. a 1. 7. v rámci Alpe pôjde, rovnako ako na Slovakia Ringu, aj slovenský šampionát.

Michal, vďaka za rozhovor, nech sa ti v sezóne darí aj naďalej.

Zhováral sa Richard Karnok
Foto: Pavel Salaba

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *