Michal Ronec o pretekoch na Red Bull Ringu

Richard Karnok

Počas uplynulého víkendu sa na rakúskom Red Bull Ringu konalo ďalšie podujatie šampionátu Alpe Adria a majstrovstiev Slovenska. Pre Michala Ronca, pretekára tímu FUGU racing, to bola prvá skúsenosť s týmto okruhom, na ktorom sa pred mesiacom konali preteky MS MotoGP.

Michal Ronec:

Bol to šialený víkend, na tejto trati som bol prvýkrát. Na papieroch to vyzerá celkom jednoduchá trať, ale opak je pravdou. V piatok som v tréningoch jazdil slušné časy, ale vedeli sme, že to nič neznamená lebo na sobotu a nedeľu hlásili dážď. Na mokrej kvalifikácií som jazdil zo začiatku okolo štvrtého miesta a bola to v podstate moja prvá skúsenosť z dažďom, ale v prvej pravej som dostal Highsider, tak pre mňa kvalifikácia skončila.

Sobotňajšie preteky boli pre mňa neskutočne šialené, nič som nevidel cez tú hmlu, čo vytvárali jazdci predo mnou, čisté šialenstvo… Keď človek pozerá v TV mokré preteky, to nie je taký extrém na rozdiel od toho, čo v skutočnosti vidí jazdec. Výsledok P – 11 z 26 jazdcov v STK 600.

Do nedeľných pretekov začalo opäť šialené počasie, lebo sme nevedeli na akých pneumatikách pôjdeme. Lebo raz pršalo, raz nie. Do zavádiaceho kola som išiel na mokrých, na štarte sme to prezuli a zvolili variant predok mokrý, zadok suchý. Zo začiatku to veľmi nefungovalo, aspoň mne. Postupne som naberal tempo a obiehal jazdcov, žiaľ mokrý predok práve nefunguje už na suchej trati. Robil som čo sa dalo, nakoniec z toho bolo P – 9 v STK 600.

Víkend hodnotím ako dobrú skúsenosť, či už po technickej stránke, ale aj psychickej. Trať je krásna, tirolské okolie a zázemie neskutočne nádherné, asi najkrajšia trať. Chcem poďakovať partnerom Fugu Racing, Royal Service Slovakia, Aukčny dom – Hlohovec, ďalej SK- Energy servis, Motobiker.sk, Motoclubu Baláž, Marekovi Majerčíkovi za servis a starostlivosť o mňa na okruhu, rodinke, manželke za pevné nervy a podporu, všetkým fanúšikom a zároveň by som vás aj veľmi rád pozval na Cenu Slovenska už tento víkend na Slovakia Ringu. Nájdete ma v boxe č. 5, kde budeme mať pre vás aj s Romanom Kučerom jr. prekvapenie…

Tlačová správa Michala Ronca

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *