Michal Ronec hodnotí vystúpenie na Jarnej cene Brna

Richard Karnok

Výborné výkony na víkendovej Jarnej cene Brna predviedol slovenský pretekár Michal Ronec. Pretekár tímu FUGU racing jazdil v triede do 600 ccm, kde sa v 36-člennom poli jazdcov počas celého víkendu pohyboval v Top 10 a pretekoch vybojoval šieste a deviate miesto.

Michal Ronec:

Konečne prvé veľké preteky tento rok som absolvoval na Jarnej cene Brna. Je to fantastické podujatie, ktoré sa mi veľmi páči. V sobotu bolo lepšie počasie ako v piatok, čo ma veľmi potešilo a prvá kvalifikácia bola o čase 2:15, čo bolo o niečo lepšie ako piatok a 9. miesto na to, že v každom kole som narazil na pomalšieho jazdca. Druha kvalifikácia, do ktorej som nahodil nové pneumatiky, druhé kolo čas 2:13, spokojnosť, no mrzí ma hlavne to, ako ma obehol Gbelec, ktorého som sa držal a dve zákruty pred cieľom mi ukazovalo rýchle kolo 2:11:8, len mávali žltou vlajkou do cieľa a dostihli sme pomalých, tak som nevedel čo! Na základe pravidiel sa nesmie obiehať pod žltou, musel som spomaliť  a tým som stratil čas. Samotné preteky: štart sa mi nepodaril, ale prepasoval som sa na 6. miesto, kde som držal tempo so Šubrtom aj som si ho chystal, ale bez pochopenia mi začal zadok po 4 kolách kĺzať až tak veľmi, že som si radšej povedal OK, cieľ bol TOP 10, za mnou náskok a ja som šiesty, takže misia splnená.

Nedeľu hodnotím so zmiešanými pocitmi, lebo štart sa mi podaril a do Ačka som išiel ako siedmy, ale jazdec predo mnou dostal taký Highsider, že som mal asi naložene v trenkách za neho 🙂 Nevedel som či mam ísť doľava – doprava, čisto som sa valil na neho. Vtom ma obehli asi piati súperi. Dosť som bojoval s Jožkom Ježovičom, ktorý išiel v niektorých pasážach veľmi dobre na brzdy, podarilo sa mi ho predbehnúť a dotiahnuť sa na Lakiho, vtom boli ale zastavené preteky, kvôli pádu a oleju na trati. Reštartované preteky sa išli na 4 kolá a fakt bolo treba zabrať. Štart sa mi nepodaril, nakoľko sa motorka pýtala veľmi na zadné 🙂 a v tom som stratil, musel som doťahovať skupinku, ale preteky boli už krátke na to, aby som vymyslel ako ich obehnúť. Celkovo z toho bolo 9. miesto. Myslím, že som tento víkend dal zo seba celkom dosť a som so sebou spokojný, ale určite ešte budem pracovať na rýchlosti. Bolo to veľmi dobré podujatie, odchádzal som z Brna so super pocitmi, že takéto preteky by som chcel absolvovať radšej než agentúrne! Najbližšie sa vidíme 4.-6. mája na Alpe Adrii na Slovaia Ringu.

Chcem poďakovať tímu Fugu racing, sponzorom za podporu, rodine, kamarátom, Tomášovi Svitkovi za pomoc a rady a všetkým fanúšikom!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *