Michal Puškár v Brne obsadil tretie miesto

Richard Karnok
Po podujatiach na Hungaroringu a v Chorvátsku pokračovala séria jedného z najprestížnejších profesionálnych motocyklových šampionátov v Európe – UEM Alpe Adria road racing championship tretím podujatím, ktoré sa odohralo uplynulý víkend na Brnenskom okruhu.

Mnohých už to snáď ani neprekvapuje, že prvé miesto v sobotňajšej prvej kvalifikácii triedy 125 SP s prehľadom získal slovenský reprezentant Michal Puškár (tím SG FIX racing). Popoludňajší druhý tréning priniesol tvrdý súboj o pol postion s vedúcim jazdcom šampionátu Talianom Schillacim, z ktorého musel náš pretekár odstúpiť kvôli závade na motocykli. Stefano Schillaci sa tak mohol tešiť zo zisku pol-postion. Tretie miesto na štartovom rošte obsadil domáci Kořízek pred ďalším Talianom Coppom a prvú pätku uzatvárala hviezda nemeckého šampionátu Tom Bush (GER). Kvalifikácia 23 pretekárov do nedeľných pretekov sľubovala zaujímavý súboj.

A nedeľa nesklamala. Žiaľ už v zahrievacom kole sa nášmu pretekárovi uvoľnila a odpadla časť radiacej páky, čo znamenalo veľký handicap. Po štarte sa podarilo polemanovi Schillacimu odpútať od zvyšku jazdeckého poľa. Za ním sa sformovala sedemčlenná skupina v ktorej to vrelo a poradie sa neustále menilo. Víťazom sa stal nakoniec Stefano Schillaci, za ktorým sa do cieľa vrútili náš jazdec spolu s Talianom Scagnettim. Športové šťastie stalo na talianskej strane, keď ich zástupca bol v cieli o desatinu sekundy skôr.

Michal Puškár: ,,Tento víkend bol pre nás veľmi náročný. V kvalifikácii nás postihla banálna porucha s prívodom paliva, v pretekoch zas problém s radením prevodových stupňov. Po štarte, ktorý sa podaril, som preradil do neutrálu a do prvej zákruty vchádzal až na 4.mieste. Potreboval som sa rýchlo prebojovať dopredu, ale medzitým Schillaci získaval náskok. Po postúpení na druhú pozíciu už nebolo možné stratu na vedúceho jazdca stiahnuť. Problémy s motocyklom spôsobili, že sa mi nedarilo vždy správne preradiť a niektoré pasáže okruhu som musel jazdiť na jeden prevodový stupeň čo spôsobovalo pretočenie motora a časovú stratu. Vzhľadom k týmto okolnostiam hodnotím tieto preteky ako úspešné a chcem poďakovať majiteľovi tímu p. Štefanovi Bunčiakovi, vedeniu Strojníckej Fakulty TU v KE, sponzorom, partnerom a všetkým, ktorí nám držia palce.“

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *