Michal Prášek na Alpe Adrii v Grobniku

Po účasti Michala Práška v závodech MS Superbike v Mostě, kde závodil na divokou kartu, zamířil český jezdec na chorvatský okruh Grobnik. Tam letos znovu závodil v nejsilnější třídě Superbike.

Michal Prášek:

Čtvrtek jsme trochu potrénovali a v pátek se již jely 3 volné tréninky.  Sobotní kvalifikace byla pro nás na výbornou. dojeli jsme si pro pole position s časem 1:27.1,  kdy druhý nejrychlejší čas byl 1:27.3.

Čekal nás první závod víkendu. Po startu jsem byl v první zatáčce snad osmý, pak už jsem naháněl trojici přede mnou, třetího soupeře jsem předjel asi v polovině závodu a hnal se za Ducatkama přede mnou, jakékoliv stažení v technických pasážích mi však bylo rychle vráceno na rovinkách. Závod jsme dokončili třetí.

Na nedělní závod jsme si nebyli jistí, zda nezaprší. Vypadalo to všelijak. Závod byl odstartován jako suchý. Už na gridu poprchávalo, i tak se vyrazilo. Závod se i za lehkého deště po celou dobu, odjel celý, ale s opatrnější rychlostí. Přeci jen tam byly úseky, kde to klouzalo a já opravdu nechtěl riskovat pád. Poslední kola už pro mě byla děsivá, nakonec jsme si dojeli pro čtvrté místo.

Závodní víkend byl fajn, počasí vydrželo, vracíme se domů celí, tak teď nás čeká vymyslet, jak dohnat, na posledních závodech „Podzimní cena Brna“ tu ztrátu 22 bodů na prvního Michala Filu. Příští víkend ještě vyrazíme na road racingové závody, pod hlavičkou CAMS, do Dymokur a poslední víkend v září poslední Alpe Adria závody v Brně, držte nám palce.

Chtěl bych moc poděkovat Pavlovi Roháčovi – šéfovi týmu Roháč & Fejta Motoracing a všem našim sponzorům, moc si toho vážíme.