Michal Prášek aj v Rijeke stopercentný

Richard Karnok 1

Třetí závod Alpsko – jadranského šampionátu se konal v Chorvatsku na okruhu Grobnik.

Michal Prášek:

Na tuto trať jsem se bál odcestovat, protože asfalt na okruhu je v dezolátním stavu, ale museli jsme s týmem k tomu přistupovat jako ke každému závodu, takže přípravy probíhali na 100%.

Pateční tréninky byly pro nás velmi důležité, protože jak jsem psal, trať není v dobrém stavu, tak je nejdůležitější nastavit precizně podvozek, to jsi myslím, že se nám v pátek podařilo výborně a už při tréninkách jsme zajížděli velmi slibné časy na závodní víkend.

Sobotní kvalifikace nám dopadla výborně, i když mé kvalifikační kolo nebylo maximum, protože jsem v kole 2x předjížděl a ještě jsem k tomu udělal dvě drobné chyby, ale i tak jsem zajel poleposition a to s časem, se kterým bych byl se svoji stockovou motorkou na 2.místě v kvalifikaci kategorie Superbike za domácím Jermanem.

Sobotní závod byl velký boj, odstartoval jsem na 8. místě a kluci byli hodně draví, takže kdykoliv jsem je předjel, hnedka mi to vrátili, takže mi trvalo několik kol, než jsem našel způsob, jak je předjet a udržet si pozici. 6 kol před cílem jsem se začal předjíždět a při nájezdu do posledního kola jsem se dostal do vedení závodu a závod jsem vyhrál, bylo super, že jsem i zajel nejrychlejší kolo závodu, protože v Alpe Adrii je to ohodnoceno1 bodem…

Nedělní warm up, byl pro nás velmi důležitý, že jsme hledali vhodnou pneumatiku na závod. Naplánovali jsme zajet simulaci závodu, ale najednou v 8. kole nám motorka začala vynechávat a každým kolem se to projevovalo častěji, v 11kole už jsem musel zajet, protože motorka přestávala jet. Najednou začal obrovský boj s časem. Využil jsem mé druhé motorky, kterou jsem přihlásil do závodu a začala velká přestavba, protože na 2. BMW mám odlišný podvozek než na mém hlavním BMW a jelikož se jel rovnou závod tak nebyl čas zkoušet nastavit podvozek, tudíž jsme museli s tátou začít přendávat podvozky a spoustu dalších úprav, které byli nezbytně nutné, aby motorka mohla být nasazená do závodu. Po 5 hodinové práci se nám vše podařilo a já se mohl začít soustředit na závod.

Měl jsem trochu obavy, protože i když se snažíte uzpůsobit motorku, aby byla stejná na jízdu jako ta první tak se to nepojede úplně přesně a musíte motorku doladit při tréninku, bohužel na to nebyl už prostor, protože žádný volný trénink už nebyl. Do závodu jsem odstartoval kolem 8. místa a začal si zvykat na motorku. 2. závod byl ještě vyhrocenější než sobotní, protože byli opravdu těžké souboje. Toho začal využívat domácí Chorvat Renato Novosel, který si vybudoval náskok 2 sekund. Když jsem viděl, že začíná ujíždět, začal jsem se propracovávat do předu a 6 kol před cílem jsem jel už na 2. místě a začal stahovat vedoucího závodníka. 2kola před cílem jsem Novoselovi byl nalepený na zadním kole a přemýšlel jsem, kdy bych mohl zaútočit, ale byl hodně chytrý a nedal mi žádnou možnost, v posledním kole, 4 zatáčky před cílem jsem věděl, že je moje poslední šance, jak vyhrát závod, tak jsme zkusil zaútočit a závod jsem o 0.3 sekundy vyhrál.

Byl to pro nás velmi vydařený víkend, kdy se nám podařilo vyhrát oba závody, kvalifikaci, wam up i nejrychlejší kola v závodě, díky těmto výsledkům jsme si upevnili vedení šampionátu Alpe Adria na 67 bodů a obrovským výsledkem je, že jsme se dostali do čela celosvětového šampionátu BMW Race Trophy, což je neuvěřitelný kus práce a ohromný výsledem celého týmu Roháč & Feta motoracing team. Nyní nás za 3 týdny čeká domací závod v Mostě na který se moc těším, protože je to jediný domácí závod v Alpe Adria šampionátu v České republice.

Tímto bych chtěl moc poděkovat mému šéfovi týmu Pavlovi Roháčovi, mému tátovi,mé přítelkyní, panu Halbichovi za jeho servis, který mi poskytuje, Pavlovi Máslerovi
Robertovi Pokornému, který mi nachystal další novinky výfukového systému, které byly skvělým posunem.

Také bych chtěl velmi poděkovat našim reklamním partnerům, zejména
firmě RP motosport exhaust tuning, Bazzaz, Smalt, APFREIGHT,Kili,D-HOLZ, Kulturní dům Havlíčkův Brod, Bonmoto, Capit,Autosklo Lassy, ISM, Město Havlíčkův Brod, PSI, Sebimoto, By Graphic Studio, Renocar, Propagon, Provo, FAUR servis auto, týmu Roháč and Fejta, Radimovi Hánovi a všem našim fanouškům.