Michal Búlik štartoval na pretekoch šampionátu Alpe Adria v Rijeke

Richard Karnok

Ďalšie preteky medzinárodného šampionátu Alpe Adria sa konali minulý víkend v chorvátskej Rijeke. V triede SSP300 po zranení štartoval 13-ročný Michal Búlik jazdiaci za  Maco Racing Team. Mladý pretekár uzavrel dvoma šiestymi miestami v tomto roku svoje účinkovanie v tristovkách. Zvyšné preteky Alpe Adrie, aj Cena Slovenska sa termínovo kryjú s pretekmi European Talent Cup.

Michal Búlik:

Na okruh sme prišli ako väčšina jazdcov už vo štvrtok. Chcel som si hlavne vyskúšať nohu v záťaži, nakoľko stále rehabilitujem po úraze z Aragónu. Na dráhe som sa cítil dobre a časy sa nám darilo zlepšovať. Od prvých tréningov nám bolo jasné, že na prvú päticu nemáme dostatočný výkon. Skúšali sme preto rôzne zmeny v nastavení podvozku a prevody, aby som mohol byť čo najrýchlejší v zákrutách.

V piatok sa nám podarilo trochu zlepšiť. V každej z jázd sme vyskúšali iný setup a na telemetrii porovnávali všetky dáta. V sobotu som v kvalifikácii na nových pneumatikách ešte zrýchlil a obsadil šieste miesto. Štart do prvých pretekov sa mi vydaril a držal som sa vďaka závetriu prvej skupiny. Ale šlo to len dve kolá. Na výjazde do kopca a na cieľovku som na nich veľmi strácal, a po strate kontaktu som preteky dokončil osamotene na šiestom mieste.

Na nedeľu sme pripravili ďalšie zmeny, ktoré by nám mohli pomôcť sa zlepšiť, ale nebola to správna cesta. Časy na kolo boli pomalšie a musel som bojovať s jazdcami z druhej skupiny o šieste miesto, ktoré som v cieli získal. Ťažký víkend, keď som nemal možnosť bojovať vpredu. S Macom sme si povedali že nový kit na motorke nemáme, preto musíme pracovať s tým čo máme. Musím mu veľmi poďakovať za množstvo času, ktoré sme strávili nad telemetriou. Keby si niekto pozrel tieto dáta, videl by odvedený kus roboty. Rovnako musím poďakovať aj mechanikom Danovi a Rišovi, ktorí makali na motorke, a do každej jazdy na nej urobili veľa práce.

Milan Búlik:

Z výsledkov z pretekov som bol samozrejme sklamaný, ale rozdiel vo výkone bol od začiatku veľký, preto sme tieto preteky brali hlavne ako začiatok prípravy po úraze. Predpisy trojstoviek sa zmenili, čo dosť zdražilo aj pretekanie na nich. Vzhľadom na to, že sme išli len troje preteky, sezónu jazdíme  prakticky s minuloročným motocyklom. Schválený kit, ktorí všetci používajú už od začiatku sezóny, bol pre nás zbytočný luxus. Daňou za to je absencia pár koníkov. Z druhej strany Mišo odjazdil po úraze v dobrom tempe celý víkend a odpracoval s Macom veľa na dátach. Verím preto, že na ETC test v Albacete o dva týždne bude pripravený na  sto percent.

Ďakujeme partnerom: BOS Búlik s.r.o., Maco Racing  Top Kraft, Redox Lučenec, BRS Technology, RST, Vágner sport, Paolo Slovakia, Boneko, Dunlop, Moto-cup.sk, Slovenská motocyklová federácia.

TS Michala Búlika

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *