Michal Búlik a tím BOS Racing na Pannonia Ringu

Richard Karnok

Uplynulý víkend pokračovalo na maďarskom okruhu Pannonia Ring druhé kolo medzinárodného seriálu pretekov Motorcycle Championship – MOTOCh.

Po úspešnom úvode na Slovakia Ringu, kde Michal zvíťazil v oboch pretekoch, bol okruh Pannonia Ring ďalšou príležitosťou na prípravu pred nadchádzajúcimi pretekmi španielskeho šampionátu.
Michal Búlik jazdil na „veľkej“ trati Pannonie prvýkrát, no areál už pozná z minulosti, keď na motokárovej trati pretekal na motocykloch triedy MiniGP.
Prvý deň bol dňom učenia. Michal sa celkom dobre vyrovnával s nástrahami tejto technickej trate a rýchlo sa dostával do tempa. Okruh sa mu páčil a bolo to vidieť i na dosahovaných časoch. Počas piatich voľných tréningov dosiahol výborný progres a dokázal zlepšiť svoj čas z prvej jazdy o šesť a pol sekundy. Podarilo sa vychytať i nastavenie a Mišo mal na motocykli dobrý pocit.

V sobotu bol na rade posledný voľný tréning, kvalifikácia a prvé preteky víkendu. Michal ale skončil hneď v druhom kole voľného tréningu na konci cieľovej rovinky. Fúkal silný vietor, ktorý pri brzdení a následnom náklone Miška priam sfúkol z trate. Znamenalo to pád a koniec ranného trénovania. Po páde musel navštíviť medical centrum a do kvalifikácie zasiahnuť nemohol.
Michal mal bolesti ruky ale na štart prvých pretekov sa predsa postavil. Od štartu sa vzďaľoval ostatným jazdcom a do cieľa prišiel v podstate s povinným víťazstvom. Bolesti po páde sa v priebehu pretekov stupňovali a preto musel ihneď po zosadnutí z motorky opäť do opatery lekárov.

Silný vietor sa preháňal nad okruhom i v nedeľu. Michal sa už cítil celkom dobre, no prvý tréning radšej vynechal. Vo warm upe už ale opäť sedel na svojej Moriwaki, aby sa zahrial a dostal do tempa pred nadchádzajúcimi pretekmi.
V pretekoch opäť naháňal iba čas, keďže porovnateľného súpera na trati nemal. Cieľom prešiel na prvom mieste ale podstatnejšie je, že si počas víkendu dobre zatrénoval a že pád z tréningu nemá väčšie následky.

Ďakujeme organizátorovi agentúre Slovakia Racing a Športovej komisii CPM SMF za možnosť jazdenia a účasti na týchto pretekoch.
Teraz sa už naše myšlienky sústreďujú na nasledujúce dva víkendy, kedy sa s tímom ETG Racing zúčastníme ďalších dvoch pretekov seriálu majstrovstiev Španielska RFME CEV.

Milan Búlik, otec pretekára: „V piatok Michal tvrdo pracoval, menilo sa nastavenie motocykla a čas na kolo sa zlepšoval. V sobotu sa úplne zmenilo počasie. Vďaka extrémne silnému vetru mal Miško v tréningu pád v zákrute č.1. Pri tom si vyrazil dych, narazil rameno a lopatku, ktoré mu museli ošetriť v Medical centre. Pred pretekmi musel ísť na opakovanú lekársku prehliadku, aby mohol byť vôbec pripustený na štart. V pretekoch sa musel premáhať od bolesti, aby neskončil predčasne.
V nedeľu ráno sa už Michal cítil lepšie. V pretekoch skúšal zvýšiť tempo, ale bolesť ho ešte hlavne v ľavých zákrutách limitovala. Verím, že sa počas týždňa dokáže dať dokopy, pretože už v stredu odlietame na preteky do Barcelony. Tam bude potrebné, aby bol v čo najlepšej forme a kondícii.“

Radi by sme poďakovali našim partnerom a fanúšikom za super podporu.
BOS Búlik s.r.o. – www.bos-bulik.sk, ETG Racing – www.etg-racing.com/es/, Redox Lučenec – www.redox.sk, BRS Technology – www.brs-technology.sk, Boneko a.s. – www.boneko.sk, VENIMEX Slovakia s.r.o. – www.venimex.sk, Auto Kelly Slovakia s.r.o. – www.autokelly.sk, DUNLOP, RST leatherswww.rstmoto.cz , Paolo Slovakia – www.paolo.sk, VST, DJ Steel, Under Armour – www.webersport-x.cz, Pizza Apetito – www.apetitopizza.sk, Šperk Holíč s.r.o. – www.sperkholic.sk, DunlopMaco Racing Teamwww.macoracing.com, Moto-cup.sk, Motoclub Lehnice, SMF – www.smf.sk,  ITR Racing Parts – www.itrcomponentes.es.

Tlačová správa Michala Búlika

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *