ME Albacete: Černý siedmy, Jasenský nedokončil

Richard Karnok 1

Dvojica slovenských cestných motocyklových pretekárov cez víkend absolvovala finálové podujatie Majstrovstiev Európy cestných motocyklov v Španielskom Albacete. Jaroslav Černý a Lukáš Jasenský štartovali s voľnou kartou v triede Supersport.

V konkurencii 31 pretekárov z desiatich krajín sa obaja rozhodne nestratili a po kvalifikáciách obsadili ôsme, resp. deviate miesto na štartovom rošte. V samotných pretekoch sa lepšie darilo Jaroslavovi Černému (úspešnému účastníkovi Medzinárodných majstrovstiev Nemecka), ktorý spočiatku jazdil na deviatej pozícii, no v závere ešte dokázal zrýchliť a v cieli mu patrilo výborné siedme miesto.
Lukáš Jasenský (víťaz tohtoročného medzinárodného šampionátu UEM Alpe Adria) sa po štarte držal na miestach na konci prvej desiatky, no v druhom kole v snahe predísť jedného zo súperov spadol a preteky sa tak pre neho predčasne skončili, pričom sa tak pripravil aj o veľmi reálne umiestnenie na pódiu v hodnotení juniorov.

Jaroslav Černý, Bily Racing Team:
„Boli to veľmi ťažké preteky, trošku som mal problém s pneumatikami a takisto motor nepracoval celkom ideálne. Celkovo som však spokojný, posunuli sme sa zasa o kus ďalej, túžil som síce po umiestnení v prvej päťke, vždy to môže byť o niečo lepšie, ale verím, že o rok budem ešte úspešnejší. Teší ma aj to, že som vybojoval najlepší výsledok zo všetkých česko-slovenských účastníkov. Siedme miesto je rozhodne úspechom a ja verím, že si to všimnú aj tí, ktorí by si to mali všimnúť a snáď príde aj pomoc, ktorú si náš tím určite zaslúži. Chcel by som poďakovať všetkým, ktorí nám umožnili zúčastniť sa týchto pretekov  a dosiahnuť takýto výsledok.“

Lukáš Jasenský, JLT-motoracing Team:
„Som sklamaný, predstavoval som si to samozrejme inak. Štart sa mi celkom podaril, šiel som asi na jedenástom mieste. Zdržovali ma dvaja súperi predo mnou a vedel som, že ak chcem zachytiť skupinu jazdiacu pred nimi, tak sa musím čo najskôr pred tých dvoch dostať. V druhom kole som to však v nájazde do prvej zákruty pri predbiehaní prehnal až príliš, dostal som šmyk prednej pneumatiky a skončil som na zemi. Celý víkend prebiehal výborne, bol som spokojný, žiaľ, preteky mi nevyšli, ale myslím, že sme predviedli potenciál nášho tímu a verím, že nabudúce bude lepšie. Chcem sa poďakovať nielen tímu, ale aj všetkým, ktorí nám umožnili absolvovať celú uplynulú úspešnú sezónu.“

 

 

Jeden komentár k článku “ME Albacete: Černý siedmy, Jasenský nedokončil

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *