Maxim Repák, prekvapenie pretekov na Slovakia Ringu

Richard Karnok 1

Na prvom podujatí šampionátu Alpe Adria a Európskeho pohára na Slovakia Ringu sa po prvýkrát v triede Supersport 300 predstavil dvanásťročný slovenský pretekár Maxim Repák (narodený 30. 8. 2006). Pre nízky vek ešte nemohol bodovať do európskeho pohára a o to viac jeho výkony zaskočili všetkých prítomných.

Po zisku pole position totiž mladý Slovák bojoval o víťazstvo aj v oboch pretekoch, pričom súperil s oveľa skúsenejšími pretekármi. Napriek tomu, že v závere oboch pretekov spadol, zanechal veľký dojem a už dnes sa môžeme tešiť na jeho výkony na ďalších podujatiach, najbližšie na začiatku júna v holandskom Assene, kde sa koná druhé podujatie seriálu Alpe Adria.

„Boli to moje vôbec prvé preteky v triede SSP300 na motorke Kawasaki Ninja 400,“ vraví Maxim. „Do tejto triedy som prešiel po úspešnej sezóne seriálu CNV v Taliansku na motorkách Ohvale 160 a 190, ktoré boli kvalitnou prípravou na prechod do vyšších tried.“ Predpokladom na jazdenie je však okrem iných faktorov najmä kvalitné nastavenie motorky na jazdca na jeho fyzické parametre, štýl jazdy, návyky a aj zlozvyky. „V tomto smere som s týmto motocyklom absolvoval testy vo Valencii, Grobniku a na Slovakia Ringu s tímom Jána Halbicha, ktorému som veľmi vďačný“ prezrádza mladý pretekár. Výsledkom profesionálnej práce tohto tímu bolo, že sa Maximovi podarilo v kvalifikácii vybojovať Pole position.

A ako hodnotí samotné preteky? „Prvé preteky prebiehali podľa mojich predstáv a snažil som sa bojovať s Oliverom Königom o prvú priečku, avšak nemyslel som na opotrebovanie gúm a v poslednom kole som spadol z druhej pozície. Druhé preteky mali obdobný priebeh s tým rozdielom, že sa mi ´podarilo´ spadnúť v predposlednom kole, pričom môj náskok pred Oliverom bol niekoľko sekúnd. Beriem to ale ako obrovskú skúsenosť a výzvu do ďalších pretekov.“

Tlačová správa Maxima Repáka

Jeden komentár k článku “Maxim Repák, prekvapenie pretekov na Slovakia Ringu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *