Martin Kuzma reaguje na nedorozumenie okolo Zápisnice zo zasadnutia ŠK CPM

Richard Karnok

Pod článkom „Zápisnica zo zasadnutia Športovej komisie CPM“ pribudlo v diskusnom fóre niekoľko reakcií, ktoré sa týkali slov Martina Kuzmu, člena Športovej komisie, uvedených práve v spomenutej zápisnici.

Pre vysvetlenie uvádzame vyjadrenie pána Ľuboša Gréča, majiteľa tímu SK Energy – Fany Gastro v spomenutom diskusnom príspevku:

„Mám jednu závažnú pripomienku k práci ŠK CPM. Ako majiteľa tímu SK ENERGY racing team, ktorý tretiu sezónu jazdí svetový pohár FIM CUP SSTK 1000 organizovaný FIM v rámci majstrovstiev sveta superbikov, ma mierne povedané prekvapila správa o reprezentácii, ktorú podáva p. Martin Kuzma citujem: ”Fakticky okrem teamu Maco Racing už teraz nemáme žiadneho zástupcu CPM na Európskej či svetovej scéne”.
Nerozumiem tomu a neviem kam nás táto komisia povedie, keď si ani nevšimne pôsobenie slovenského tímu v rámci WSBK. Alebo tu ide o niečo iné než o šport, CPM, či reprezentáciu…?
S pozdravom
Ľuboš Gréč“

Pán Martin Kuzma sa k situácii okolo zápisnice pre náš web vyjadril hneď po príchode z nemeckého Oscherslebenu, kde so svojím tímom úspešne absolvoval osemhodinové preteky MS Endurance a tejto téme sa pochopiteľne vyjadriť nemohol.

Martin Kuzma:
V prvom rade chcem povedať, že sa nebudem vyjadrovať v diskusnom fóre, kde niekto rozoberá moje meno či u ž v dobrom alebo v zlom a nepodpíše sa vlastným menom.
Ja motocyklový šport milujem, je celým mojím životom a nikdy som nemienil haniť úspešnú prácu kohokoľvek, kto sa v tomto športe snaží dostať čo najvyššie. Preto si nesmierne vážim aj prácu pána Ľuboša Gréča, ktorého tím úspešne reprezentuje našu krajinu v seriáli FIM Cup Superstock 1000, o čom svedčia výborné výsledky českého pretekára Ondřeja Ježka. Práve o tom sa viedla reč priamo aj na zasadaní ŠK CPM 1. augusta na Slovakia Ringu a sám predseda komisie, pán Ladislav Šnegoň, konkrétne tím SK Energy – Fany Gastro ss uznaním spomínal. To však žiaľ v zápisnici uvedené nie je. Urobiť doslovný zápis zo zasadania nie je jednoduché, navyše by obsahoval snáď dvadsať strán, no snahou je informovať o tom najdôležitejšom. Preto chcem povedať, že Športová komisia neignoruje pôsobenie tímu pána Ľubomíra Gréča a z môjho spomenutia jazdcov Tomáša Svitka a Jara Černého v seriáli FIM Cup v mojom príspevku na zasadaní, je pre ľudí v tomto športe zainteresovaných logické, že sú spomenutí v súvislosti práve s tímom SK Energy – Fany Gastro. Členovia komisie veľmi dobre vedia kto reprezentuje túto krajinu. Pre to, aby nevznikali v budúcnosti takéto nedorozumenia, bude asi potrebné zápis z rokovania spracovávať inak, lebo vidím, že potom môžu nastať nezrovnalosti a môžu prísť reakcie ľudí, ktorí sa nedokážu ani podpísať.
S pozdravom
Martin Kuzma