Martin Janega si víkend užil naplno

Richard Karnok

Výborný víkend zažil na Slovakia Ringu 16-ročný Martin Janega na podujatí seriálu IMRC, keď si v triede 125 SP dokonca zapísal svoje prvé víťazstvo na veľkej motorke.

Martin Janega:
„Predposledné preteky na Slovakia Ringu som si veľmi užil. Síce sme nedošli v piatok, takže som nemal nastavenú motorku a v meranom tréningu som sa práve dobre neumiestnil, ale zato preteky mi to v plnej miere vynahradili. Do pretekov sme menili rozetu, s ktorou som netrénoval, a tak som sa bál či bude dobrá alebo si s tým preteky pokazím. Našťastie motorka išla veľmi dobre, pár zákrut po štarte som sa dostal o tri priečky dopredu, a tak to išlo celé preteky. Jazdil som spolu s Maďarom Bálintom Kovácsom. Celý čas sme sa neustále predbiehali, on bol lepší v pomalších pasážach a ja som ho dobiehal v tých rýchlejších. Nakoniec som dokončil prvé preteky pred ním a na 18-tom mieste, no večerné zasadanie Jury rozhodlo, že prví dvaja boli diskvalifikovaní a ani neviem prečo nebol bodovaný tretí jazdec, čiže som nakoniec skončil na prvej priečke.
Na druhý deň som zajazdil v kvalifikácií rovnaký čas ako v prvých pretekoch, ale do druhých pretekov sa zmenilo počasie a začalo trochu fúkať. No aj ten malý protivietor mi uškodil a na konci cieľovej rovinky som nezaradil šiesty stupeň. S tým som sa ešte ako tak vedel vyrovnať, keď ma niekto predbehol, tak som si pomohol veterným tunelom. Štyri kolá pred koncom sa mi povolila zdrhovačka čo držala nádobku tlmiča na ráme a nádobka sa mi dostala ku radiacej páke, preto sa mi ťažko radilo a nevedel som prejsť správne zákrutu. Preto ma v poslednej zákrute pred cieľom predbehli Daniel Jarošík a Vladimír Petrovič. Ale v oboch pretekoch som si skvele zajazdil!“