Martin Durdík z BRT bojoval o ďalšie body do Alpe Adrie a MSR

Richard Karnok

Ďalším kolom pokračoval seriál Alpe Adria Championship a Majstrovstiev Slovenska na Masarykovom okruhu v Brne. Jazdec Bily Racing tímu sa v Brne opäť postavil na štart oboch šesťstovkových tried.

V superstockoch sa zúčastnil len 1.kvalifikácie a zajazdil si zatiaľ svoje maximum, čo mu prinieslo 12. štartovú pozíciu.
V supersportoch od začiatku motor Martinovho motocykla nemal potrebný výkon. V kvalifikácii nemohol preto zajazdiť adekvátny čas a stačilo to len na 22. pozíciu na štarte.
V nedeľných pretekoch malých stockov mal Durdík dobrý štart a zaradil sa na 10. pozíciu. V nájazde na „štadión“ bol ale Martin príliš rýchly a následným pádom na predné koleso sa preteky pre nášho jazdca predčasne skončili.

Na štart superšportov sa Durdík napriek predchádzajúcemu pádu opäť postavil ale kondícia motorky mu nedovolila  zabojovať o vyššie priečky.

Martin Durdík:

„ I v Brne som štartoval v oboch 600-vkových triedach. Počas volných tréningov vo štvrtok a v piatok sme sa zamerali hlavne na nastavenie podvozku a správny výber pneumatík. V 1. sobotňajšej kvalifikácii v triede superstock 600, som  kolo od kola zrýchľoval a podarilo sa mi zajazdiť svoje maximum časom 2.09,963, čo stačilo na predbežné 12.miesto na štarte. V 2. kvalifikácii začalo mierne popŕchať a tak sme sa rozhodli, že 2.kvalifikáciu vynecháme. Žiadnemu jazdcovi sa nepodarilo zrýchliť a tak po oboch kvalifikáciach som bol stále 12ty. V triede superšport som v 1.kvalifikacii zajazdil najlepší čas 2,11.567, v 2. meranom tréningu sa mi už lepší čas nepodarilo zajazdiť, a bolo z toho nakoniec len 22.miesto na štarte.
V nedeľu boli prvé na programe preteky triedy superstock. Štart sa mi podaril, poskočil som na 10. miesto. Išli sme spolu skupinka asi 6tich jazdcov, no po nájazde na štadión som trošku rýchlejšie vošiel do zákruty a ušlo mi to na predok. Preteky sa pre mňa týmto skončili.
V triede SSP to bolo pre mňa od začiatku až do konca trápenie, motorka nefungovala ako mala. Cieľom som nakoniec prešiel 21.
Z vývojom pretekov som samozrejme nespokojný a sklamaný, pretože si myslím, že bolo v mojich silách bojovať v superstockoch okolo 10.miesta.“

Martin odchádzal z Brna nespokojný, no aj takú tvár majú preteky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.