Martin Durdík stále na čele IMRC

Richard Karnok

Aj po pretekoch seriálu IMRC na Pannoniaringu je na čele priebežného hodnotenia triedy Superstock 600 Martin Durdík z Vapenka Racing Teamu, pričom suverénne vedie aj v slovenskom šampionáte, kde mu chýba zisk troch bodov k titulu majstra. Maďarské tretie a druhé miesto do hodnotenie IMRC je rozhodne dôvodom ku spokojnosti.

Martin Durdík:
„Štvrté podujatie na Pannoniaringu hodnotím pozitívne, som spokojný s výsledkami oboch pretekov. V sobotu hneď v prvom voľnom tréningu som sa dostal pod 2:02 s čím som bol spokojný. Cítil som sa dobre na motorke a veril som, že to bude dobrý víkend. Aj napriek tomu, že cely víkend sa išlo vo veľmi náročných podmienkach, čo dajú za pravdu aj ostatní jazdci, veď 37-38 stupňov je príliš aj na dovolenke, v kvalifikácii som stihol zajazdiť 4štvrtý čas ešte pred kolíziou s pomalším jazdcom, ktorý mi to v piatej zákrute zavrel a išli sme obaja dole.
V prvých pretekoch som odštartoval celkom dobre, keď som bol hneď v prvej zákrute druhý. Niekoľko zákrut ďalej ma predbehol rýchlejší Lukáš Jasenský na Supersporte a Maďar Adrian Gyutai. Dokázal som jazdiť časy tiež pod 2:02, čo bolo ok aj napriek tomu, že motorka dostala zabrať…celé preteky 108 stupňov je asi aj dosť…
V nedeľu sa v podstate scenár opakoval, teda až na pád v kvalifikácii, opäť som sa postavil na štart štvrtý. Opäť dobrý štart a v prvej zákrute druhé miesto. Asi v druhom kole spadol Maďar Attila Magda, a tak som sa posunul o jednu priečku a jazdil som celé preteky tretí. Aj keď dobrú stíhaciu jazdu predviedol Maďar Aszálos, ale podarilo sa mi udržať do konca tretie miesto. Celkový sumár: v sobotu celkovo 4. miesto a v mojej triede Superstock tretie a v nedeľu celkovo 3. miesto a v Superstock druhé. Super!
Chcel by som sa poďakovať za výbornú atmosféru všetkým zúčastnením na pool session, Jurkovi a Havkovi za pomoc pri skladaní motorky po páde a Ivanovi Jasenskému za obrovskú pomoc so zapožičaním predných tlmičov. Samozrejme, veľká vďaka všetkým, ktorí držia palce, tímu Vapenka Racing a firmám MALES s.r.o, LMJ a Styx.“

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *