Martin Durdík spokojný so štartom do sezóny

Richard Karnok 2

Martin Durdík sa po roku v nemeckom pohárovom seriáli vrátil na Slovensko a v novom seriáli IMRC potvrdil svoje kvality, keď cez víkend zo Slovakia Ringu odniesol pódium a štvrté miesto v triede Superstock 600.

Martin Durdík:
„V sobotu som pre nepriaznivé počasiu vynechal prvý voľný tréning, nechcel som, aby sa preteky skončili skôr ako začali… Na druhý voľný sa už počasie zlepšilo, trať začala pomaly schnúť, a tak som sa išiel prvýkrát tento rok odviezť. Na motorke som sa cítil celkom dobre, v kvalifikácií som zajazdil 4. čas v rámci triedy stock600, kde boli predo mnou jazdci, ktorí sú v motocyklovom športe určite známi (Chrobák, Jantulik, Gyutai). Sobotňajšie preteky som si užil, po celkom dobrom štarte som bol na 4. pozícií. Asi polovicu pretekov som sa držal za Maďarom Gyutaiom a cítil som, že naňho. Párkrát sme predviedli celkom pekné súboje, no nakoniec sa mi podarilo udržať celkové 3. miesto, z ktorého som mal veľkú radosť a zajazdil som tiež zase o nejakú desatinku svoje najlepšie kolo na Slovakia Ringu.
V nedeľu som po sobotňajších pretekoch cítil, že to bude zase o niečo lepšie, urobil som dve zmeny na motorke, „skrátil“ a nastavil ťažší prevod. Po kvalifikácií som stál na štarte čiesty. To sa však zmenilo ihneď po štarte, kde som veľmi dobre odštartoval a bol som chvíľu aj tretí. V prvej zákrute ma predbehli Maďar Gyutai a Jantulík, ktorí celý víkend jazdil veľmi kvalitné časy. V pretekoch sa mi išlo dobre, zajazdil som svoj osobák 2:14,7, z čoho mám radosť a nakoniec som skončil na štvrtom mieste. Takže z prvého podujatia som si odniesol 3. a 4. miesto, čo beriem ako úspech v slušnej konkurencii. Musím vyzdvihnúť úroveň šampionátu, o ktorú sa postarala agentúra Slovakia Racing a myslím, že je to na dobrej ceste z toho urobiť kvalitný seriál. A nakoniec by som chcel poďakovať firme Males s.r.o. za podporu a tímu VRT za dobru atmosféru.“

2 komentárov k článku “Martin Durdík spokojný so štartom do sezóny

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *