Martin Durdík spokojný s výsledkami na Pannonii

Richard Karnok

Po vydarených pretekoch seriálu IMRC v triede Superstock 600 na Pannonia-ringu, príde Martin Durdík, pretekár Vapenka Racing Teamu, na finálové podujatie na Slovakia Ring na treťom mieste priebežného hodnotenia.

Martin Durdík:

„Na Panonku som sa celkom tešil tentoraz aj z dôvodu upraveného časáku a tým pádom som stihol aj viac tréningov na rozjazdenie. Bol to v podstate klasický časák ako minulý rok, takže dosť jazdenia a dobrá organizácia, začo treba uznať super prácu agentúre Slovakia Racing.

Vo voľných tréningoch som sa zameral hlavne nato dostať sa do tempa a na doladenie podvozku, lebo nebolo to zo začiatku celkom ono, v prvej kvalifikácii som zajazdil piatym časom nejakých 2:03,4, čo nebolo celkom podľa očakávaní, ale veril som v zlepšenie v pretekoch.

Na štart sme sa postavili tentoraz spolu všetky triedy ako aj supersporty 600vky a všetky 1000ky. Štart bol taký priemerný, v podstate nič zásadné sa nestalo, až kým sme nezačali dobiehať pomalšie 1000ky. Tam sa to začalo dosť meniť, asi 3-4 kolá som sa držal dvojice Klimits, Bucsi, ktorí celý víkend išli veľmi dobre, no hneď ako sme dotiahli 1000ky, tak sa to roztrhalo a stratil som s dvojicou kontakt a nakoľko išli aj rýchlejšie, nevedel som ich už dobehnúť. Pred koncom som mal ešte malú kauzičku, keďsom dobehol Jarina Kamenického, ale nakoniec som preteky, aj keď s menším pádom, dojazdil. Takže z prvých pretekov celkovo zo 600viek 5. miesto a v triede superstock 600 štvrté miesto.

V nedeľu to skoro vyzeralo tak, že sa pôjde na vode, ale nakoniec sa to ustálilo. V druhej kvalifikácií som zajazdil tretí čas 2:02,9. V druhých pretekoch, ktoré sa už išli osobitne bez 1000iek, chýbal favorit pretekov Chrobak, ktorý by mal s momentálnym bodovým náskokom udržať celkovú prvú pozíciu v IMRC. Štart sa mi celkom podaril, pár kôl som sa držal za vedúcou skupinkou, ale postupne kolo za kolom ma naťahovali a nestíhal som ich tempu. Nakoniec z toho bolo štvrté miesto v cieli a tretie v triede superstock 600.

Celkové pocity sú, že to mohlo byť samozrejme lepšie, lebo oproti jari som šiel o nejakú sekundu pomalšie, ale odnášam si 4. a 3. miesto, čím som sa posunul priebežne na celkové 3. miesto a na Slovakia Ring idem s cieľom toto umiestnenie udržať až do konca.

Nakoniec by som chcel poďakovať firmám Pharmaceutical care, Males, Next Trade a LMJ za pomoc. Borisovi Mentelovi za pomoc pri doladení podvozku, celemu Vapenka Racing Teamu za super atmošku, priateľke, ktorá bola celý víkend oporou a všetkým ktorí mi držia palce.“

Text: Richard Karnok
Foto: Vladimír Adamčík